Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hodnocení roku 2013 - Vladimír Vácha st.

26. 12. 2013

- místostarosta

Přestože nejsem pověrčivý, tak bohužel musím konstatovat, že letošní rok končící dvojčíslím 13 měl z mého pohledu spíše negativa. Nechci se však v tomto čase dělit o moje negativní zkušenosti a proto pouze uvedu pro mne tu nejvíc negativní. Jedná se zejména o vrácení dotace a vyměřené penále za tzv. „Zateplení základní školy.“ Nejedná se sice o chybu současného vedení města, ale vše nakonec dopadlo na ně. Celková částka blížící se deseti miliónům totiž výrazně ovlivní hospodaření našeho města v dalších letech. Za tuto částku by se mohla pořídit řada důležitých věcí pro město a občany.
   Z pozitivních věcí vidím hlavně to, že se povedlo dokončit kanalizaci a vodovod v Budějovické a  Šalounské ulici. Rozjely se i práce na kašně, kdy zatím proběhly alespoň práce v podzemí, na technologické části. Rovněž se povedlo provést opravu domu čp. 403 na Třeboňské ulici, kde byl již nevyhovující stav schodiště a pavlačí.
   Také se konečně podařilo obnovit vozový park u Jednotky Sboru dobrovolných hasičů v Lomnici nad Lužnicí. Byl zakoupen nový automobil Renault Master, který nahradil dosluhující vozidlo Avia. Pozitivní také je, že na rozdíl od let minulých se nám vyhnula větší povodeň, která letos zasáhla Českou republiku.
   Když už jsem u hasičů, tak se povedlo obhájit 1. místo v okresním kole soutěže mladých hasičů. Soutěž letos proběhla na hřišti v Lomnici nad Lužnicí. Bohužel nám však celou dlouhodobou přípravu zkazilo studené a deštivé počasí.
   Také se podařilo obnovit hasičské ženské soutěžní družstvo, kdy se ženy pravidelně účastnily soutěží v rámci Velké ceny Třeboňska. V kategorii žen naše děvčata dosáhla na tyto nejlepší příčky: 1. místo Hamr (7.9.2013), 2. místo Chlum u Třeboně (1.6.2013), Mníšek (20.7.2013) a Stříbřec (27.7.2013), 3. místo Branná (5.7.2013) a 4. místo Majdalena (8.6.2013), Halámky (6.7.2013) a Frahelž (3.8.2013) V celkovém pořadí Velké ceny Třeboňska děvčata skončila na výborném 3. místě.     
   Z rodinných záležitostí mi udělala radost moje dcera, která dokončila bakalářské studium a pokračuje v magisterském studiu.
 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář