Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tip na výlet značka „Je to blízko“

28. 8. 2012

Lumír Šarman, 28. srpna 2012

Na úvod tohoto krátkého textu se všem čtenářům Alternativy omlouvám, že jsem tak dlouho na stránky Alternativy nic nenapsal a slibuji, že se polepším.
   Minulý týden jsme s rodinou vyrazili na několik dní na Šumavu, což činíme posledních stezka-1.jpgněkolik let velmi pravidelně. Za cíl naší cesty jsme zvolili kdysi nevýraznou vísku Lipno nad Vltavou, která byla a je známá především tím, že se u ní nachází hráz naší největší přehradní nádrže Lipno I, v níž je ukryta výkonná vodní elektrárna. Za posledních deset let prošlo Lipno nad Vltavou dramatickou proměnou. Z ospalé vesnice se stalo pulsující turistické středisko především díky obrovským investicím z Nizozemí. Pokud se dnes do obce vypravíte, budete překvapení komplexním zázemím, které zahrnuje vše od moderních ubytovacích kapacit až po akvapark. Lyžaři Lipno nad Vltavou už dobře znají podle moderního lyžařského střediska pojmenovaného podle jejího nejvyššího kopce – Kramolín.
   Tip, stezka-2.jpgkterý pro Vás dneska mám, se jmenuje Stezka v korunách stromů. Možná jste už o ní četli nebo slyšeli a zvažujete, jestli se na ní vydat nebo ne. Mé doporučení – určitě, pokud jste ochotni obětovat zhruba tisícovku za rodinné vstupné na lanovku (tam a zpět), na věž a k tomu na tobogán směrem dolů. První a poslední z tohoto seznamu lze samozřejmě vynechat a ušetříte polovinu peněz. Stezka funguje teprve něco přes měsíc a proto ještě září novotou.
   Po vstupu do areálu se vydáte pozvolným stoupáním (bez schodů) stále výš a výš a cestou si můžete dělat zastávky, přecházet přes různě koncipované lávky, zkoušet, jaké zvuky vyloudíte úderem do různých dřev a přitom si číst informační tabule o šumavské přírodě.
   Jak mírné stoupání pokračuje (pořád bez schodů), dostáváte se do korun zdejších smrků a jedlí a začíná to být opravdu zajímavé, protože se Vám odkrývají i pohledy do daleka. Vše vrcholí na ochozu osmiramenné věže. Výhled je nádherný, výška vzrušující. Až se dosyta nabažíte, můžete se dolů vrátit stejnou cestou nebo zvolit uzavřený plechový tobogan měřící přes 50 metrů. I když si po jeho sjezdu budete připadat tak trochu jako naklepaný řízek, zážitek je to vskutku zajímavý.
   Když to shrnu, tak za jedno odpoledne a zhruba tisícovku, můžete pro celou rodinu mít zážitek, který zatím jiné místo v naší zemi nenabízí. Tak šťastnou cestu! 
   Více informací o stezce najdete na stránce http://www.stezkakorunamistromu.cz/.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář