Jdi na obsah Jdi na menu
 


Svěcený posvětil Lomnici

28. 8. 2012

Kateřina Orlová

Převeliké díky všem, kdo se zasloužili o koncert Jaroslava Svěceného v našem městě. sveceny.jpg
Jaroslav neoslavuje jen jaro. Jaroslav Svěcený oslavil celou naši obec svým uměním, charismatem a vytvořenou atmosférou.
   Je skvělé, že se podařilo tento nápad uskutečnit. Je skvělé, že umělec nabídku vystoupit v Lomnici přijal. Dle vlastních slov není zvyklý vystupovat v malých místech a i jeho tento koncert potěšil. Je výborné, že byl koncert spojený s Festivalem hudebního mládí, protože není lepší způsob, jak názorně ukázat těžkou cestu k hudebnímu mistrovství, ale také skutečnost, že hudba má smysl. Viděli a slyšeli jsme první hudební krůčky dětí z mateřské školy, výsledky hudební výchovy na základní škole a výsledky již náročnější práce základní umělecké školy. Je skvělé, že byl kostel plný svátečně oděných Lomničanů, kteří si koncert skutečně vychutnali.
   Jaroslav Svěcený hrál s doprovodem cembalistky barokní skladby a předvedl nám i ukázky ze své skladatelské tvorby. Program byl přiměřeně dlouhý. Koncert pan Svěcený sám uváděl, čímž dodal celému večeru na bezprostřednosti a podtrhl jeho přínos.
   Jsem moc ráda, že se v našem městě uskutečnilo i na poli klasické hudby něco, co Lomnici přesahuje. Nemůže být pochyb, že ji tento koncert duchovně povznesl.
Mohl by být též precedentem, že podobné kulturní lahůdky lze v Lomnici čas od času uspořádat. Město koncert finančně podpořilo z poloviny. Ovšem za tu injekci ušlechtilosti do našich stojatých a zahnívajících lomnických vod to stojí.

Post skriptum: V pondělí večer jsme však byli na zasedání zastupitelstva zase zpraženi převládající malostí našeho maloměsta. Asi bychom potřebovali podobnou injekci častěji, raději rovnou koňskou.
 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář