Jdi na obsah Jdi na menu
 


Soudružka Baborová a její domácí úkol

2. 12. 2012

Lumír Šarman 18. listopadu 2012

17-listopad.jpgU příležitosti výročí 17. listopadu (1939, 1989), v den státního svátku, zúčastnil jsem se v českých Budějovicích demonstrace na podporu požadavku původně třeboňských studentů gymnázia, který spočívá v odvolání krajské radní pro školství soudružky Baborové – je totiž členkou strany hlásící se ke zločinecké ideologii (na což máme u nás dokonce zákon, který to stvrzuje).
   Jsou to ale paradoxy dějin. Před dvaceti třemi lety jsem byl vysokoškolák, který na stejném náměstí Přemysla Otakara demonstroval za změnu režimu v tehdejší Československé socialistické republice a teď něco podobného – na krajské úrovni – dělá můj syn a jeho spolužáci.
   Z vystoupení mnoha řečníků, mezi nimiž kromě pořádajících studentů a jejich kolegů z různých škol v kraji nechyběl ani jihočeský senátor Šesták, rektor Jihočeské univerzity Grubhoffer, třeboňský spisovatel Hule, ale ani Jan Rejžek, Olga Sommerová a někdejší předseda Občanského fóra Jan Urban, jednoznačně zaznělo, že současný opětovný nástup komunistů k moci posvěcený ČSSD, je fackou událostem a naději, která přišla po listopadu 1989.
   Na závěr mi dovolte parafrázovat domácí úkol, který „dal“ soudružce Baborové Jan Rejžek. Parafrázuji, napsat 100x: „jsem služkou totalitní a zločinné ideologie“ a nechat si to podepsat Vladimirem Putinem.
 

   Doufejme, že pokud už vystudovaný učitel dějepisu a nyní technolog moci hejtman Zimola  (stále dokola opakující svou mantru „rozhodli voliči“) ztratil paměť a soudnost, když vytvořil koalici s komunisty, soudružka Baborová najde alespoň elementární politický pud sebezáchovy a odstoupí sama. Pokud se tak nestane, řeže si nikoliv KSČM, ale ČSSD sama pod sebou větev před příštími parlamentními i jinými volbami.
 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář