Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jsou komunisté v Čechách a na Moravě hrozbou?

2. 12. 2012

Lumír Šarman, 12. listopadu 2012

Kdybych před rokem 1989 uveřejnil v nějaké periodiku následující řádky a vládnoucí strana nebo některé její chapadlo se o tom dozvěděly, čekaly by mě problémy a mou rodinu také.

668x310_kolektivizace.jpg    Komunistická strana Čech a Moravy se od roku 1989 nikdy zřetelně nezřekla své minulosti. Neomluvila se zřetelně a jednoznačně za zvěrstva a zločiny, které se pod její (mírně přejmenovanou) patronací staly. Nesdělila národu, že z něj vyhnala jeho přední mozky do zahraničí. Nelitovala toho, že statisícům lidí zkazila život. A především soudruzi nikdy nepochopili, že jejich pokřivené vidění světa spočívající v třídním boji a konečné diktatuře proletariátu, není cestou vpřed, ale do slepé uličky historie.

   Slavný ruský spisovatel Alexandr Solženicyn řekl, že národ, který zapomene na svou historii, si ji bude muset zopakovat. Osvěžme si proto paměť a učme naše děti o zločinech, které komunisté všude na světě napáchali a bohužel ještě páchají. Připomeňme si, že historie klade rovnítko mezi fašismus a komunismus.

   To, že ČSSD ve svém "pragmatickém" lačnění po moci v krajích neváhá podávat ruku rudým soudruhům, považuji za zásadní chybu.
 

 

Miniaplikace

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář