Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak jsem nebyl na zastupitelstvu města

1. 7. 2012

Jiří Kos. 1. července 2012


   Bylo úterý 19.6., blížil se večer a já se rozhodoval, jestli se konečně podívám na zasedání zastupitelstva našeho města. Ze zásady tam totiž nechodím. Myslím si totiž, že takto strávený čas je jenom zbytečně vyplýtvaný, protože si současná vládnoucí garnitura v oranžových dresech stejně všechno rozhodne po svém a nikoho jiného k tomu nepotřebuje. Ani opozici a ani lidi ze sálu. Jenže jeden můj kamarád, který si tohle sezení nikdy nenechá ujít, mě přemlouval:
„Přijď bude sranda…“
„No jó, ale večer je v televizi fotbal – mistrovství Evropy. Budou hrát Francouzi proti Švédům a ti mají stoprocentně hezčí dresy,“ oponoval jsem.
   To, co mě asi nejvíc odrazovalo od návštěvy zastupitelstva bylo, že tam budu sedět dlouho do noci a zívat. Každé zasedání se totiž většinou protáhne a já chodím spát se slepicemi. 
   Nakonec jsem nešel. Francouze přece jenom netrénuje Bílek. Na druhou stranu se však musím přiznat, že mě velice zajímalo, co se v lomnickém sále děje. Už proto, že se měla schvalovat koupě pozemků pro obyvatele rušené Pístiny. Nic proti nim, ale slušelo se by se, aby se k tomuto problému mohli vyjádřit všichni lomničtí občané pomocí férového referenda. A tak jsem kamarádovi ve vhodný okamžik zavolal mobilem a ptal se ho:
„Tak co už se perou?!“ 
„Ještě ne, ale je tu dusno.“
„Tak si otevřete okna a vyvětrejte.“
„To nejde – to by se taky mohlo zvrtnout v defenestraci.“
   V tom okamžiku jsem vůbec nelitoval, že jsem na zasedání nešel. Kdyby tam aspoň čepovali pivo…
   V televizi ještě běžel fotbal a kamarád mi najednou volá. Rychle vezmu telefon a dychtivě se ptám: „Tak co? Už se perou?!“ Jeho odpověď mě překvapila: „Ty vole, ono to už skončilo. Lidí tu bylo málo a i těch pár se nakonec ztratilo. Právě jdu domů…“
   Byl jsem nakonec zklamaný sám se sebou. Na tohle zastupitelstvo jsem sice nešel, ale na to příští se určitě  vypravím, protože se včas dostanu do postele, aby na mě ta moje slepice dlouho nečekala.
 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář