Jdi na obsah Jdi na menu
 


Informace pro volby do krajských zastupitelstev

14. 10. 2012

... (12. a 13. října 2012)

Lumír Šarman, 6. října 2012


Každého z nás, kdo se považuje za odpovědného občana, čeká za pár dní cesta do volební místnosti a po čtyřech letech znovurozhodování o složení nejvyššího orgánu Jihočeského kraje – jeho zastupitelstva.
   Není vůbec lehké radit vám, pro koho se rozhodnout. Myslím si, že to vlastně ani nejde, protože přijmutí rady jak volit je vlastně rezignací na vlastní rozhodování.

Kde vzít informace, které mohou pomoci?

Do schránek už vám pravděpodobně přišly materiály všech hlavních uskupení. Dalším dobrým zdrojem pomocných informací pro rozhodování mohou být průzkumy volebních preferencí. Lze je brát jako vodítko, které nás informuje, jak se pravděpodobně chystají volit ostatní. Když hodíme svůj hlas do urny ve volební místnosti ve prospěch favorizovaných uskupení nebo stran, náš hlas nepropadne -  nezvolíme někoho, kdo se do krajského zastupitelstva ani nedostane a náš hlas tak nepřipadne těm úspěšnějším (máme většinový volební systém). Dvě veřejnoprávní média - Česká televize a Český rozhlas si objednaly průzkum volebních preferencí v našem kraji. Oba jsou ze září a nejdete je zde: ČT, ČRO. Předvolební debaty s lídry hlavních stran a uskupení najdete na stránkách: ČT a ČRO.

Stránky hlavních favoritů – rozcestník

Chcete-li navštívit stránky stran a uskupení, které mají šanci (viz výše uvedené průzkumy) se do nejvyššího orgánu kraje dostat, klikněte dále: ČSSD, ODS, KSČM, TOP 09, Jihočeši 2012 a KDU-ČSL.
 

 

 

Miniaplikace

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář