Jdi na obsah Jdi na menu
 


2012

Příspěvky

Nesouhlasím, že beru na vědomí

8. 11. 2012

Emoce leckdy zatemní mozek. Jindy oživí vzpomínky, vyburcují paměť či zbystří pozornost. U mě působily na posledním zasedání lomnického zastupitelstva jako zápalná jiskra uvědomění si fakticky vyšinuté situace, kdy zastupitelstva neschválilo, že bere na vědomí zprávu kontrolního výboru. Neschválilo usnesení formulované: „Zastupitelstvo města bere na vědomí zprávu kontrolního výboru.“

 
Celý příspěvek | Rubrika: 2012 | Komentářů: 0

Proč jsem přestal být zastupitelem

8. 11. 2012

Po posledních komunálních volbách (2010) jsem byl nemile překvapen tím, že kandidátka, na níž jsem figuroval, neuspěla a získala jen dva mandáty v zastupitelstvu našeho měst(ečk)a. Mrzelo mne, že jsem nebyl zvolen jako zastupitel a skončil až jako třetí náhradník. Překvapilo mě, když se lidé přede mnou rychle vzdali šance do zastupitelstva usednout a najednou tu byla situace, jestli mám odmítnout i já.

 
Celý příspěvek | Rubrika: 2012 | Komentářů: 0

Stavy a vztahy

5. 11. 2012

Vztahy patří k podstatě života a lásky. Vztahy s točí v bludném kruhu se stavy, v nichž se člověk nachází. Stavy a vztahy na sebe vzájemně působí. A právě to bylo téma další přednášky České křesťanské akademie v Třeboni, kterou přednesl lékař-psychiatr, teolog a pedagog z Pelhřimova Max Kašparů.

 
Celý příspěvek | Rubrika: 2012 | Komentářů: 0

Senátní volby jsou za námi

5. 11. 2012

Paradoxem zastupitelské demokracie je, jak se v posledních letech potvrzuje stále dokola, že o budoucnosti pasivní většiny rozhoduje aktivní většina. Nejinak tomu bylo i minulý víkend, kdy se konalo druhé kolo senátních voleb. Pro připomenutí - volilo se v jedné třetině volebních obvodů České republiky. Takto se každé dva roky odměňuje třetina senátu.

 

Volby (skoro) skončily.

22. 10. 2012

Letošní volby do krajských zastupitelstev jsou minulostí. Příští týden proběhne ještě v příslušných obvodech druhé kolo voleb senátních.
   Určitě jste už nějakou zprávu o výsledcích voleb slyšeli nebo četli.

 

Příští víkend se volí do senátu – 2. kolo

22. 10. 2012

V pátek 19. a v sobotu 20. října proběhne druhé kolo voleb do senátu. Výsledky prvního kola nahávají levici (ČSSD a KSČM postoupily ve velké většině obvodů do 2. kola, zatímco pravice tolik neuspěla. V našem volebním obvodu...

 

Informace pro volby do krajských zastupitelstev

14. 10. 2012

Každého z nás, kdo se považuje za odpovědného občana, čeká za pár dní cesta do volební místnosti a po čtyřech letech znovurozhodování o složení nejvyššího orgánu Jihočeského kraje – jeho zastupitelstva.
   Není vůbec lehké radit vám, pro koho se rozhodnout. Myslím si, že to vlastně ani nejde, protože přijmutí rady jak volit je vlastně rezignací na vlastní rozhodování.

 
Celý příspěvek | Rubrika: 2012 | Komentářů: 0

Psí epitaf

30. 9. 2012

Rčení, že pes je přítel člověka, známe všichni. A bereme ho zcela automaticky, aniž bychom o něm přemýšleli… A psi nám svou oddaností a přítulností toto rčení jen potvrzují.
   Ale jsme také my, lidé, přáteli psů? Je také ten, který si pořídí domů psa, jeho opravdový přítel? Ve většině případů ano, ale najdou se i tací, kteří toho nejsou schopni. A co víc – jsou schopni psovi ublížit tak, že to nepřežije.

 
Celý příspěvek | Rubrika: 2012 | Komentářů: 0

První včelařská výstava v Lomnici od roku 1989 zaujme

30. 9. 2012

Od 28. září do 2. října probíhá v prvním patře Lomničanu, naproti školní jídelně, výstava zaměřená na chov včel. Pořádá jí místní organizace českého svazu včelařů. V přízemí stejné budovy si pak pronajali místo pro svou paralelně probíhající výstavu i lomničtí zahrádkáři. Obě výstavy se konají pod záštitou našeho města a s podporou Základní a mateřské školy a drogerie TETA Pavla Hartmanna.

 
Celý příspěvek | Rubrika: 2012 | Komentářů: 0

Začíná to znovu

25. 9. 2012

Taky jste měli včera trošku melancholickou náladu? Krásné a po několika dnech  teplotně příjemné odpoledne se klonilo k závěru a vám najednou došlo, že už je 2. září a zítra zase začne ten známý koloběh spojený s tou částí roku, které říkáme školní. Odhaduji, že i když už vaše děti dávno do školy nechodí, přesto to cítíte taky.

 
Celý příspěvek | Rubrika: 2012 | Komentářů: 0