Jdi na obsah Jdi na menu
 


S Lomnickými listy se člověk nenudí

5. 6. 2011

Lumír Šarman, 5. června 2011
  

   Květnové městské periodikum se do mých rukou dostalo vlastně až na počátku června. Při roznášce se asi naši schránku zapomnělo, tak jsem si posléze došel do městské knihovny a paní Božovská můj hlad po informacích z radnice uspokojila, protože měla pár výtisků posledního čísla k dispozici. Skoro jsem se ani nemohl dočkat, až bude vhodná chvíle a já se na stránky Lomnických listů podívám.
  

   Na první pohled jsem zaznamenal, že redakční rada opět přešla k černobílé verzi své tiskoviny a kvalita některých fotografií je stále mizerná. Pozitivně mě překvapila pestrost příspěvků, přičemž minimálně část z nich má skutečnou informační hodnotu pro obyvatele našeho městečka.
  

   Negativně na mě zapůsobily úvodní strany věnované radě, zastupitelstvu a názorům paní starostky. Nevím, kdo vybíral zajímavosti z jednání rady a proč určil, že zajímavé je třeba jmenování M. Řepy šéfem Služeb města nebo to, že rada nesouhlasí s navrženým prázdninovým provozem mateřské školy. Výběr bodů z jednání zastupitelstva je podobně kusý.
Když jsem společně s Ivou Novákovou nahlížel pod pokličku hospodaření města, našel jsem tam zjevnou nepravdu, když paní starostka tvrdí, že jí bylo zamlčeny prostředky, které bude město v budoucnu muset pravděpodobně vydat na rozšíření skládky ve Stráži nad Nežárkou. Minimálně její současný zástupce byl přítomen jednání minulého zastupitelstva, které to předběžně schválilo. V poslední části zmíněného článku si paní starostka klade otázku jak dál a nabízí několik možností. Mimo jiné sděluje čtenářům, že očekává další nápady. Nabízím tedy hned jeden: změňte složení rady a klíčových výborů tak, aby v nich byli zástupci uskupení, které vám podle vašich slov způsobili tolik problémů, tedy Lomnického klubu nezávislých kandidátů. Pokud by tato skupina lidí získala spoluzodpovědnost za rozhodování o dalších krocích města, určitě by měla větší motivaci postupovat konstruktivněji, než když je zahnána do opozice.

   Nakonec chci zmínit manipulaci se čtenářem, které se dopustila stejná autorka v rozhovoru „Otázky pro paní starostku“. Iva Nováková píše, že se podařilo, aby občané konečně viděli projednávané materiály. Tady bych rád podotkl, že díky nešťastnému umístění projektoru vzhledem k promítacímu plátnu měli co dělat i jen trochu dál sedící zastupitelé, aby promítané znaky rozeznali, takže o občanech nemůže být ani řeči.


   I přes výše zmíněné nedostatky bych však na závěr chtěl napsat, že informační hodnota květnového čísla LL byla oproti těm předchozím jednoznačně vyšší a to, že se starostka pravidelně vyjadřuje k činnosti úřadu i dění ve městě, jako vidím krok správným směrem.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář