Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rozkol v radě?

19. 12. 2011

Lumír Šarman, 22. listopadu 2011

V závěru zápisu z letos třicátého jednání rady, které proběhlo 26. října, se nachází položka v lomnických poměrech docela nevídaná. Rada neschválila bod číslo 24. O co šlo? O nic méně důležitého, než o jmenování ředitele příspěvkové organizace, které dosud velí Miroslav Řepa.
   Připomeňme si, kdo v současnosti v radě sedí. Jsou to starostka Iva Nováková, místostarosta Roman Bílek a dále Petr Baštýř, Miroslav Řepa a Vladimír Vácha. Rada hlasuje tak, že navrhované usnesení (to připravuje zpravidla starostka s místostarostou s pomocí svého aparátu na městském úřadě) schválí ve chvíli, kdy pro něj zvedne ruku nadpoloviční většina, tedy – při pětičlenné radě – tři lidé.
   Lze se domnívat (a nemusí to být pravda), že se v tomto bodě (usnesení 451/30/R/2011) postavili proti starostce a možná i proti místostarostovi zbylí členové rady, když měl Miroslava Řepu nahradit Ing. Jaroslav Kubal z Třeboně. Proč se tak stalo a kdo bude nakonec ředitelem příspěvkové organizace, se snad brzy dozvíme. Otázkou je, jestli zmíněné nepřijetí onoho usnesení není signálem o hlubších problémech ve vládnoucí koalici. Povídá se leccos…

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář