Jdi na obsah Jdi na menu
 


Poděkování za Tříkrálovou sbírku 2011

1. 2. 2011

Kateřina Orlová


V neděli 30. ledna 2011 uspořádala Oblastní charita Třeboň v zimní kapli děkanského kostela setkání všech koledníků, kteří v Třeboni a okolí chodili na tříkrálovou koledu a vykoledovali na charitativní účely nemalý příspěvek. Sbírka se konala v sobotu a neděli 8. a 9. ledna.
Setkání moderovala ředitelka třeboňské Charity Mgr. Lucie Bicková a zúčastnila se ho většina z celkového počtu více než 80 dětských koledníků, kteří v Třeboni, Lužnici, Domaníně, Břilicích, Přesece, Staré Hlíně, Lomnici a dalších obcích koledovali. Nechyběli samozřejmě ani někteří z dospělých vedoucích skupinek. Hudební zpestření zajistil lomnický sbor Kos. Přiznám se, že nás toto pozvání velmi potěšilo, třebaže jsme nakonec zpívali ve velmi komorním obsazení, protože jsme se o termínu dozvěděli až na poslední chvíli a většina už měla na neděli jiný program.
sbirka-3-kralu_1.jpgPaní Bicková jmenovala jednotlivě všechny koledníky, každý dostal diplom a sladkou odměnu. Vedoucí skupinek byli odměněni vstupenkou na 5. charitní ples, který se koná 12. února od 19,30 hodin v Besedě v Třeboni. Také výtěžek plesu bude věnován na sociální služby poskytované Oblastní charitou. Dozvěděli jsme se též výtěžky sbírky v jednotlivých místech. Celkem se vybralo 143 484 Kč, které budou z větší části použity na sociální projekty na Třeboňsku. Největší sumou vybranou do jedné kasičky bylo 22 216 Kč. Koledníkům krátce poděkoval pan děkan Hugo Pitel, jenž vyzvedl nejen činnost samotnou, ale též zásluhy rodičů, kteří své děti k podobné činnosti vedou. Za závěr si všichni pochutnali na drobném pohoštění připraveném farníky.
O Tříkrálovou sbírku v Lomnici se postarala vedoucí skautů paní Jana Rajnochová se světluškami a skautkami Kristinou Petráskovou, Zuzanou Orlovou, Petrou Benedovou a Jitkou Poustevníkovou. Děvčata chodila po třech v obou dnech a celkem se jim podařilo vykoledovat 3 493 Kč, za což patří jim i všem darujícím obrovský dík. Není jednoduché chodit v mrazu od domu k domu a prosit, byť za dobrou věc. Koledníci nejen v Lomnici se setkávají se vstřícností, ale též strohým odmítnutím (byť k projevům dobré vůle stačí místo zabouchnutí dveří před nosem hodit do kasičky drobnou minci, která se navíc darujícímu zákonitě mnohonásobně vrátí). Nedivím se proto, že v Lomnici kolednice všechny obyvatele nenavštívily, sázely víc „na jistotu“ otevřených dveří, a přitom mnohé lidi dobré vůle nechtěně vynechaly. Navíc není v lidských silách celou naši obec v podstatně jedné skupince obejít. Velice oceňuji, že se lomnické skautky již poněkolikáté do celostátní Tříkrálové sbírky zapojily. Tříkrálové koledování je projevem velké obětavosti a statečnosti a má dalekosáhlý význam.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář