Jdi na obsah Jdi na menu
 


Otevřený dopis radnici města Lomnice nad Lužnicí

Dnes jsme doma vyndali ze schránky druhé číslo Lomnických listů a po jejich přečtení jsme byli značně otráveni. Působí dojmem, že je psali maximálně tři osoby a to pan doktor Bílek, který tam má příspěvků nejvíce, potom paní starostka ing. Iva Nováková od které bychom neočekávali takový článek, jako byla ,,OSTUDA“ a nesmí chybět ani pan Soukup, který zmapoval místní památky a přitom není občan Lomnice. Nebo snad ano? Tímto bychom mu, rádi vzkázali, že i v Lužnici by bylo co upravovat. A pak také poněkud anonymní RL, (předpokládáme, že redakce listů), ve které, neomylně nacházíme již zmiňované rukopisy.
listy.jpgZ obsahu příspěvků číší samochvála a urážky, které by mohli být i žalovatelné.  Psát o někom, že má hulvátské chování, by zřejmě nevydalo na finanční satisfakci, ale na omluvu by asi stačilo. Nejvíce nám vadí aféra s autem, myslíme si, že pokud radnice auto nemá, tak ať si ho pořídí, na tom není nic špatného. Ale psát o tom jako o fámě, za kterou se vyhrožuje soudem, je zbytečné zvláště projednávalo- li se to na radě města, což si může každý přečíst na oficiálních stránkách města. Takže buď má vedení radnice krátkou paměť, nebo chce jen udržovat lidi ve střehu.
Ze všech článků je cítit neobjektivní kritiku předchozího vedení města, náznaky ukazující na možnou nepoctivost jeho představitelů a poukazování na vlastní dokonalost.  Škoda (i když pan Soukup to zmiňuje, ale nedodržuje), že u nás nefunguje úcta k tomu, co vykonali ti před námi. Postoj: Teď jsem tu já a vše co dělám je dokonalé, takže mohu pošlapat to, co udělali ti přede mnou… je charakteristickým znakem dnešní doby i naší radnice.
Rádi bychom se dočkali i jiných příspěvků, hlavně od obyčejných lidí a myslíme si, že by se místní neměli bát se pod své příspěvky či názory podepisovat, žijeme přece v demokratickém státě, kde má každý právo na svůj vlastní názor ať je jakýkoliv. Když se tu lidé bojí pod své příspěvky podepsat, tak je asi něco špatně a měli bychom se nad tím zamyslet…
Libor a Marie Břicháčkovi dne  12. 2. 2011

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Souhlas

(Josef Holata, 15. 2. 2011 14:46)

"Nové" LL č.2 mne zklamaly. Jsou černobílé, levné a roznesené do schránek, což by se dalo akceptovat. Je to rozhodnutí vlastníka periodika. Obsahově jsou však naprosto katastrofální - v podstatě tištěná verze propagandy z webových stránek místní ČSSD za městské peníze.

Souhlasím

(Kateřina Orlová, 14. 2. 2011 15:29)

Milí Břicháčkovi, děkuji Vám srdečně za Váš příspěvek. Nemám do dodat, mohu jedině souhlasit. Srdečně Vás zdravím, Kateřina Orlová