Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ochrana osobních údajů. A co ochrana osoby?

28. 1. 2011

Kateřina Orlová


Ženu prý ani květinou neuhodíš. Možná v chimérických rytířských dobách.
Jedna paní v jednom okresním městě měla trampoty s autem zaparkovaným na přecpaném parkovišti, kde byla vozidla v podzimní sněhové kalamitě zabarikádovaná haldami sněhu. Trable měl i majitel sousedního vozu, který chtěl vyjet a vinil onu paní, že mu v tom její zasněžené auto brání. Začali se dohadovat, pán posléze přešel k ostřejším slovům, paní občas žďuchnul, napětí narůstalo. Pán to nevydržel a posléze na automobilu té paní rozkopal jedno zadní světlo. Paní to taky nevydržela a začala telefonovat policii. Scéna vyvrcholila tím, že pán dal paní pěstí do obličeje.
Skutek byl nahlášen a pak šlo všechno jako na drátkách. Policie jednala, jak má, přestupek zpracovala a pánovi poslala předvolání k jednání o věci. Na předvolání uvedla v plnosti jméno a adresu poškozené paní.
Lidi se prali, perou se a prát se budou, na tom nikdo nic nezmění. Zvlášť když se nechají ovlivňovat omamnými látkami, jak tomu také v případě onoho muže ve zralém věku bylo. Zatrne však nad skutečností, že agresor, který má přeci taky svá práva, se v prvním plánu dozví všechny nezbytnosti o člověku, jemuž ublížil. Říkám si, dělají si z nás zákonodárci snad legraci? Ač v pozemskou spravedlnost zdaleka nevěřím a ač pozemská spravedlnost nebyla, není a nebude, začnu opět pochybovat o (našem?) právním řádu. Rozčileně si znovu a znovu začnu klást otázky týkající se absence zdravého rozumu, povýšenosti paragrafů nad mravy a odlidštěným pragmatismem a začnu se bát zákona, který se nás vzdor veškerým snahám o slušnost a dodržování řádu může kdykoli nepříjemně dotknout nebo přímo ošklivě semlít. Nežádám snad spravedlnost, nežádám potrestání viníků, stačila by ochrana nevinných nebo poškozených osob. Nebo prosím aspoň slušné zacházení!
Nuže, jak tento příběh z černé kroniky dopadl? Pán poškozenou paní navštívil, samozřejmě. Sešli se náhodou před dveřmi jejího bytu a ona se stačila před ním zabouchnout. Stejně jí nepřišel dát druhou pěstí. Přišel ji poprosit, aby ho politovala. Hučel do ní přes dveře a žádal o odpuštění a soucit. Když nekrvácí nos, tak ať krvácí srdce.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář