Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nové Lomnické Listy

9. 2. 2011

- nepřiliš podařený pokus o změnu

Lumír Šarman

vychod-slunce.jpgHned úvodem se omlouvám všem pravidelným čtenářům těchto stránek za to, že museli tak dlouho čekat na nové příspěvky. Můžu za to já. Poslední týdny jsem se připravoval na mezinárodní projekt (ano pane Soukupe, nejsem tak neúspěšný, jak hlásáte), který pomalu dokončuji. V tuto chvíli jsem v mexickém Cancúnu a píši tyto řádky. V příštích dnech už budu mít více času na přípravu textů společně s dalšími kolegy.

Na cestu do Mexika jsem si s sebou vzal nové Lomnické Listy (LL), abych si přečetl a podíval se, jak se nová redakční rada, ve které ze starých členů zůstala jen M. Božovská, předvede. Výsledek mě zklamal. Jak obsahem, tak formou. Tím druhým však podstatně více. Jestli staré LL trpěly grafickou strnulostí a stereotypem, pak nové číslo je ukázkou firemních a jiných oběžníků vyráběných někde na koleně a bez patřičného vybavení. Na první pohled chybí fotografie nebo ilustrace. Na některých stranách najde čtenář jen dlouhý text bez mezititulků a bude tedy potřebovat hodně nadšení k jeho přečtení. Cestopis Michaely Kročákové na straně 13 je utopen mezi rádoby osvětou o právu občana na informace a sáhodlouhým výkladem lékaře o tom, proč jeho kolegové odcházejí.

Z obsahového hlediska dopadá nové číslo o něco lépe. Stejně jako u starých LL najde však  čtenář na jeho stránkách pouze fragment usnesení ze zastupitelstva, který neumožňuje udělat si celkový obrázek. Doufejme, že příští číslo odpracuje redakční rada podstatně lépe. 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář