Jdi na obsah Jdi na menu
 


Neuvěřitelné: Radnice v tichosti připravila revoluci

17. 3. 2011

Lumír Šarman

Lomnice n. L., 17. března 2011

Teprve dnes dostali zastupitelé elektronickou poštou podklady k velké změně týkající se našeho města, která už je dle všeho rozhodnuta předem. Od současné radnice by bylo taktičtější, kdyby nevyráběla důkazy potvrzující její nesprávné nebo minimálně neetické chování. Jaké? Sporné svolání zastupitelstva s dostatečným předstihem. Nedodání kompletních materiálů zastupitelům minimálně 7 dní před konáním zastupitelstva, jak určuje jednací řád. To je, když vezmeme spornost termínu svolání, minimálně jedno jasné porušení jednacího řádu, tedy pravidel, která si zastupitelé odhlasovali. Takže existuje možnost už nyní napadnout usnesení i celé jednání, protože nebylo řádně svoláno. Proč to radnice dělá? Nemá dost svých starostí s chodem města? Je to nepochopitelné.

   Lomnice servis nebude podle informací, které má Alternativa k dispozici, od 1. června dále zajišťovat správu městského majetku. Po mnoha letech spolupráce ukončilo město zvláštním způsobem smluvní vztah s touto firmou. Původně tak chtělo učinit ze dne na den, ale to smlouva neumožňuje, proto smluvní vztah potrvá až do 31. května.

   Na tom, že město hledá způsoby, jakými efektivně spravovat svůj majetek není nic divného. Je to dokonce správně. A určité pochybnosti o výhodnosti vztahu s Lomnice servisem jsou známy mnoho let. Alternativa o nich také nejednou psala. Zvláštní je, že i když mají zastupitelé oficiálně schvalovat zřizovací listinu náhradníka Lomnice servisu – městské příspěvkové organizace (jakýchsi technických služeb) v pondělí 21. března, výpověď Lomnice servisu už dávno běží, jako by bylo rozhodnuto. Nejsmutnější je, že tři a půl dne před jednáním zastupitelstva dostanou zastupitelé pouze návrh zřizovací listiny, ale žádné další podklady pro rozhodování. Navíc je takto zásadní bod zařazen až jako osmnáctý na nadcházející schůzi. Proč tohle radnice dělá?

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář