Jdi na obsah Jdi na menu
 


Na přelomu roku

6. 1. 2012

Lumír Šarman, 30. prosince 2011

Jeden rok končí, druhý začíná a každý (i když to vehementně popírá) stráví v těchto dnech alespoň pár okamžiků přemýšlením, hodnocením – pohledem zpět i dopředu. Nechci hodnotitalways-hope.jpg a zevšeobecňovat rok 2011. To už udělali a udělají jiní. Myslím, že každý se na život díváme trochu jinýma očima a každý si tu svoji „inventuru“ tudíž musíme udělat sám.
   Jedna slavná česká skupina zpívá ve svém hitu „Jaký si to uděláš, takový to máš.“ Je na tom, kus pravdy. Náš český (lomnický) svět není zrovna místo vhodné pro nošení růžových brýlí, ale vůbec si nemyslím, že by to s ním bylo tak špatné, jak mnozí tvrdí. Stačí se podívat kolem sebe a najdeme dostatek příležitostí, které nám dodávají energii pokračovat a radovat se z dalších dnů, které přijdou. Můžeme si samozřejmě vybrat i „ztěžovací přístup“. Všechno a všichni pak budou stát za …
   Nedávno odešel člověk, který věřil, že pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí. Po více jak čtyřiceti letech na tomto světě jsem došel k názoru, že pravda a hlavně láska budou bojovat se svými protivnicemi tak dlouho, dokud se lidi nějak zásadněji nezmění (což asi nebude hned tak brzy), ale budou mít vždycky o kousek navrch, pokud pro to budeme něco dělat.

Těším se na rok 2012, děkuji Vám všem, že navštěvujete tyto stránky a přeji Vám jménem svým i dalších přispěvatelů všechno nejlepší v novém roce.   
 

 
BlueBoard.cz
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář