Jdi na obsah Jdi na menu
 


Na bankomat v Lomnici zatím město doplácí

25. 10. 2011

Lumír Šarman, 12. října 2011

Už pár měsíců máme v našem městečku možnost výběru finanční hotovosti. Dřívější radnice nakonec vždy usoudily, že za podmínek, které jednotlivé banky a finanční ústavy nabízely, nemá pro Lomnici smysl bankomat zřizovat. Současná radnice se rozhodla jinak.
   Připomeňme si podmínky zřízení bankomatu, které shrnul R. Bílek na jednání zastupitelstva v červnu. Samotná instalace zařízení stála 32.000 korun a smlouva s poskytovatelem byla podepsána na 3 roky. Minimálně počet výběrů za měsíc je stanoven na 850 a celková hodnota vybraných peněz by měla překročit 30.000 Kč, jinak bude město platit penále.
   Bohužel se ani v letních měsících nepodařilo stanoveného limitu výběrů dosáhnout a z rozpočtu města (nás všech) bude potřeba uhradit 38 korun za každý tzv. „nedovýběr“. V prvním měsících se toto penále pohybovalo v rozmezí 3-7 tisíc korun. Do konce roku je vzhledem ke skončené turistické sezóně prognóza spíše negativní.
   Bylo by jednoduché celý projekt s bankomatem teď ohodnotit jako populistický krok, na který budeme doplácet. Myslím, že takto jednoduché to není. Radnice se rozhodla, že pořídí všem občanům službu i s tím, že ji bude v případě potřeby dotovat. Děje se tak na mnoha místech v našem městečku. Například v oblasti sběru a likvidace odpadů dotuje město „vyvážení popelnic“ stotisícovými částkami ročně. Jde tedy především o to, jestli většina obyvatel tuto službu skutečně potřebuje a tudíž využívá.

 

 

BlueBoard.cz

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář