Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mistr

24. 12. 2011

Jiří Kos, 22. prosince 2011
  
   Václav Havel se stal pro český národ symbolem demokracie a svobody a na věky to tak vhh.jpgzůstane. Člověk uznávaný po celém světě, který celý život bojoval za lidská práva a byl bývalým režimem za to patřičně trestán. President, kterého národ po něžné revoluci chtěl, vážil si jeho státnosti a respektoval jeho rozhodnutí. Byl i dobrým spisovatelem - dramatikem a miloval rodnou češtinu a všechny její záludnosti.
   Tak vidím pana Havla já a se mnou určitě spoustu jiných lidí.
   Velice jsem stál o jeho autogram a napsal mu v době, kdy se stal presidentem. Jenže z jeho kanceláře na Hradu mi odepsali, že pan president je zaneprázdněn a že mi posílají fotografii s fascimilí jeho podpisu, což je pro sběratele bezcenná věc. Ale já moc dobře věděl, že to nebyl pan Havel, který se nepodepsal, ale lidé kolem něho, kteří k němu můj dopis nepustili. Když skončilo jeho presidentské období, napsal jsem mu znovu a na nadaci VIZE 97, kterou společně se svou ženou Dagmar řídil. Odpověděl mi, poslal vlastnoruční podpis a také se omluvil za úředníky, kteří mi tenkrát poslali jen fascimili. To nemusel, ale udělal to.
  
   Zemřel umělec, bývalý president a velký Čech – v pátek 23. 12. 2011 se s  ním naposledy rozloučíme a mě bude po něm smutno. Čest jeho památce!

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář