Jdi na obsah Jdi na menu
 


Měl by se Michal Doktor stát ministrem?

17. 11. 2011

Lumír Šarman, 14. listopadu 2011

Pozornému obyvateli Lomnice asi neunikla informace o jeho spoluobčanovi – v současné vyrez3.jpgdobě nejvýše postaveném politikovi, který má bydliště právě v našem městečku, poslanci parlamentu a místopředsedovi rozpočtového výboru Michalovi Doktorovi.  Ten je totiž jedním z kandidátů na post minstra ministra průmyslu a obchodu, které opustil Martin Kocourek z ODS, protože nedokázal smysluplně vysvětlit, jak na účtu jeho matky „přistálo“ z ničeho nic 16 milionů korun. Premiér Petr Nečas má do týdne oznámit, kdo z kandidátů (celkem se hovoří o 4 jménech včetně Doktora) nakonec do vlády nastoupí. Pokud by Michal Doktor uspěl, jednalo by se zřejmě o vrchol jeho politické kariéry – svým způsobem však méně překvapivý, než byl jeho vstup do parlamentu před 13 lety.
   Napadlo mě uspořádat malou anketu o tom, jaký mají čtenáři e-alternativy názor na případný kariérní postup Michala Doktora.
 

 

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Premier si na ministersvo vybral překvapitelného kandidáta - Martina Kubu.

(Pudil Jaroslav, 17. 11. 2011 22:15)

Volba premiéra Petra Nečase a" papalášské-kmotrovské" jihočeské ODS,mne zcela zklamalo.Pracovitý poslanec ODS za Jihočeský kraj Michal Doktor,nedostal důvěru.Petr Nečas si volbou anesteziologa-lékaře Martina Kubu,vybral jako nástupce odvolaného Kocourka na ministerstvo průmyslu.

Petr Nečas si volbou Kuby chtěl "koupit" hlasy z regionu pro krajské volby a pro příští rok podporu k obhajobě předsednického postu.
Jak průhledné a nepromyšlené.Loni na stranickém kongresu kandidujícího Martina Kubu na místopředsedu ODS nechtěl sám Petr Nečas.
Ano,jihočeská ODS je ovládána "kmotry".Každý ,již zná přezdívku "kníže z Hluboké".Ale toto není jen v ODS. Bohužel za nitky ve vládě tahají vlivní lidé,sponzoři,bossy.Není kdo by alarmující stav změnil.
Předpovídám Petru Nečasovi,že do roka se karta obrátí a od loajálních kolegů z regionů se stanou štvanci,kteří předsedu ODS nepodpoří a potopí jeho samotného.
Stačí výčet známých osobností,kteří museli opustit jihočeskou ODS-Beneš,Thoma,Zajíček.Rozpolcenost a nevygenerování dalších neovlivnitelných členů jihočeské ODS je známa a pokud se toto nezmění stane se potápějící lodí.
Poražený kandidát Michal Doktor,bude dál dělat svou práci poctivě a možná jako odškodnění,může dostat funkci parlamentního rozpočtového výboru.Je na něm,jak se vyrovná s nedůvěrou.Je odříznut od kolegů jihočeské ODS,jeho setrvání má minimální šanci.
I když jsem ho někdy pro některé kroky kritizoval,mohu říci,že pro region a město Lomnici nad Lužnicí udělal spoustu dobrého.Často nedoceněno.

Díky Michale

občan Lomnice n. Luž -Pudil Jaroslav