Jdi na obsah Jdi na menu
 


Malý didakticko-psychologický test

13. 7. 2011

Kateřina Orlová, 13. července 2011

Odpovězte na otázku, co vidíte na obrázku, a pak si přečtěte, jací jste a jaká odpověď je správná.

znacky-1.jpgznacky-2.jpg

 

 

 

 

 

 


a) Dopravní značky u protinožců, kde mají opačný význam než u nás.
b) Naprostý nesmysl.
c) Dopravní značení na hlavním náměstí v Kocourkově nad Lužnicí.
d) Nejsem schopen/schopna tuto dopravní situaci vyřešit, půjdu vrátit řidičák.
e) Jeden z nesčetných vtipů o policajtech.

a) Váš smysl pro humor a genialita neznají mezí. Génius je člověk, jenž řeší problémy neotřele, novátorsky, z jiného úhlu, úplně jinak než velí běžný, zavedený a většinový způsob myšlení. Zkuste si nechat tento svůj nápad patentovat, protože i když u protinožců platí stejné značky, u nás bychom si jimi mohli zlepšit (zlepšit?) dopravní nehodovost a celkově zklidnit situaci na veřejných komunikacích.

b) Vaše odpověď bohužel není správná. Jste snílek, idealista toužící po lepším světě, jsa nešťasten v tomto. Máte rádi pořádek a přesnost, chtěli byste mít vše kolem sebe uspořádané, srozumitelné, logické. Rádi přicházíte věcem na kloub, máte dobře vyvinuté analytické myšlení. Jestliže nemůžete něčemu porozumět, podléháte úzkostem. Občas se trochu uvolněte.

c) Bingo! Správná odpověď! Rychle požádejte někoho, kdo je vám nejblíž, ať vás pořádně poplácá po zádech. Jste Lomičák jak řemen, a pokud patříte náhodou mezi ty, jimž sousedé nadávají nebo nedej bože pomlouvají do náplav, tak jim běžte své dokonalé znalosti místních reálií omlátit o hlavu. A žádejte samozřejmě omluvu.

d) Ač není vaše odpověď správná, jste příliš skromní, dokonce vám chybí dostatečná sebedůvěra a sebevědomí. Řidičák nevracejte, klidně jezděte dál a nadále se řiďte spíš zdravým rozumem a vlastním úsudkem, zejména setkáte-li se na cestách se zbytečnými, nadbytečnými či nesmyslnými informacemi, ať již se jedná o jistotu kvalitní erekce, šťastnou budoucnost našich dědečků nebo parkoviště v místě, kam nesmíte vjet.

e) I když se blížíte pravdě, vtip to není, je to bohužel smutná skutečnost, která je tak smutná, až je legrační. Ostatní vás obdivují pro bystrý úsudek a rychlé myšlení. Vaše ironické až sarkastické poznámky a ostrý jazýček již potěší málokoho. Nicotné problémy dokážete po právu smést ze stolu, se závažnými si snadno poradíte. Jste člověk do nepohody.

   Na dopravní značení a z něj vyplývající absurdní situaci před bývalou prodejnou Flop jsem již před lety upozorňovala městský úřad a taky jsem o tom už jednou psala, ale situace je stále stejnější, takže je čas přihřát si opět na ostrůvku u státnice polívčičku.
Pohlédneme-li na značky od Třeboně, vidíme zákaz vjezdu v jednom směru, což je v nejlepším pořádku. Z pohledu od Budějovic jsme zavaleni změtí informací: zákaz vjezdu v obou směrech s výjimkou zásobování a blíže neurčené rezervované parkování. Zásobovací vozidlo nesmí z ostrůvku zabočit vlevo na hlavní, tedy směrem na Veselí, a musí jet pouze směrem na Třeboň. Chce-li nebo musí-li ovšem na Veselí, má dovoleno podle předpisů otočit opačným směrem až na kruháči v Třeboni, dřív se totiž běžný tirák stejně neotočí. Příjemné posezení před hotelem Bohemia k tomu všemu hyzdí ještě další značky patřící nikoli k ostrůvku, ale k silnici, které upozorňují na přednost v jízdě (snad jen tahle značka sem patří) a přikázaný směr jízdy vlevo a vpravo (kam jinam by se asi tak dalo na téhle křižovatce jet?).
   Suma sumárum tedy může na ostrůvek vjet pouze zásobovací auto, které má zde zřejmě rezervované parkování. Ani to však situaci příliš nevysvětluje, protože před vjezdy je parkování zakázáno, a ostrůvek je přímo před vjezdy do dvou domů (mnoho dalšího místa tam už nezbývá). Ostatní včetně majitelů obou domů, které mají z ostrůvku vjezd do průjezdu, mohou přistát pouze helikoptérou nebo na něj vjet z chodníku.

   Možná je ovšem taky správné řešení za „f“, že se mi to jenom zdá, spadla jsem z Měsíce a zabývám se podružnostmi, které nikomu nepřekážejí, protože v Čechách je beztak fajn předpisy nedodržovat. Výrobci značek dostali vydělat, policajti si odfajfkovali úkol a v Lomnici na náměstí jsou tyhle vztyčené obrázky jen a jen hnusné, nic víc.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář