Jdi na obsah Jdi na menu
 


Má smysl, aby byly popelnice vyváženy každý týden?

28. 2. 2011

Lumír Šarman

Jedním z prvních konkrétních kroků nové lomnické radnice bylo zvýšení frekvence vyvážení domovního odpadu (popelnic). V posledním vydání Lomnických listů objasnila starostka Nováková některé aspekty této změny. I když odpadu prý nepřibude, doprava bude stát mírně waste.jpgvíc. Jednoduchá úvaha však říká, že když během dvou týdnů absolvují popeláři stejnou trasu dvakrát, musí to stát dvakrát více. To je o 100% víc. Ve stejném čísle LL je uvedena „anketa“, ve které odpověděl jenom jeden člověk, který navíc sám sebe usvědčil z nepříliš vyvinuté schopnosti odpad třídit, protože hovořil o zapáchajícím odpadu, jako důvodu pro časté vyvážení popelnice. Takový odpad má  a podle městské vyhlášky dokonce musí dávat na kompost nebo do sběrného dvora, nikoliv do popelnice.
   Máme sběrný dvůr, do kterého tečou z rozpočtu města miliony.  Většina z nás se naučila třídit. Třeba nás je doma 6 a naplníme jednu popelnici za 14 dnů – zbytek vytřídíme. Osobně si tedy myslím, že nový krok je vzhledem k životnímu prostředí kontraproduktivní – odnaučuje lidi třídit a nabízí pohodlnější alternativu, jak se odpadu zbavit. Jednou nás to ale stejně dožene. Skládka u Stráže se bude rozšiřovat a město se finančně prohne…
Co si o tom myslíte Vy? Budeme rádi, když nám napíšete na alternativa@atlas.cz. Diskuse k tomuto tématu je docela podstatná. Nebo hlasujte v anketě.

 

BlueBoard.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář