Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lomnický Taneční maraton 2010

Kateřina Orlová

Předposlední den roku 2010 proběhl v Lomnici první Taneční maraton. Autorkami nápadu je několik lomnických tanečnic, které jezdí do Třeboně trénovat zumbu, a organizaci zaštítil oddíl tělovýchovné jednoty Tatran Sport pro všechny v čele s jeho předsedkyní Jitkou Kuršovou a hlavními pořadatelkami soutěže Hanou Bickovou a Pavlou Zvoňárovou st.   
tanecni-maraton-3--2-.jpgSoutěž odstartovala ve 14 hodin v kinokavárně Delta. Aktivní účast bych označila jako nesmělou – našlo se celkem deset odvážlivců (devět žen a jeden muž), kteří prošlapali („protančili“) cestičku dalším tanečníkům, kteří se možná přidají při dalších maratonech. Po každých 50 minutách svižného tance měli soutěžící desetiminutovou hygienickou přestávku, po třech hodinách třicetiminutovou. První hodinu vedla soutěžní skupinu Tereza Kukačková, která vede kurzy zumby v Třeboni. Postarala se o to, že se tanečníci spolehlivě zapotili už na začátku. Nezdálo se však, že by je vyčerpala. Všichni tančili s obrovským nasazením a nadšením, nikdo se nešetřil. Tančili s radostí a byla radost se na ně dívat, sledovat pružný, rytmický pohyb, nápadité kroky a kreace, svěží a veselé tváře. Převažujícím stylem hudby bylo disko, občas se ozval rock´n´roll, na slibované pomalé tance ani nedošlo, protože tanečníci byli přes plynoucí čas a přibývající hodiny stále stejně neúnavní. Asi v polovině plánovaného maratonu vyplnili krátkou přestávku dva tanečníci ukázkou jump stylu, který poté na chvíli zařadili i soutěžící. Ani v druhé půlce soutěže se však nezdálo, že by tanečníci začali postupně odpadat. Kolem 22. hodiny musely z technických důvodů maraton přerušit tři dívky, které pospíchaly na poslední vlak. S blížící se půlnocí přece jenom zůstaly na tanečním parketu tři poslední tanečnice. Pořadatelky usoudily, že soutěž ukončí v 23,50 a o pořadí rozhodne porota a diváci podle uměleckého dojmu. Vítězkou tanečního maratonu se tak stala Pavla Kazdová z Lužnice, druhá skončila Michaela Čápová a třetí cenu si odnesla Jitka Kuršová, obě z Lomnice. Ceny diváků za celkový estetický dojem vyhrály v pořadí od prvního do třetího místa Pavla Kazdová, Dagmar Smolíková z Třeboně a Jitka Kuršová.
Diváci, jichž se sešlo v průběhu celého odpoledne a večera kolem stovky, povětšinou fandili, bavili se a odpočívali u baru. Ačkoli tančit mohli všichni, tanec s maratonci sdílelo jen několik dívek a žen. Pravda, většina z těch, kteří do Delty na Taneční maraton přišli, byli motivováni zvědavostí, protože to byla akce, která se v repertoáru lomnických sportovních a kulturních konala poprvé.
Aktivní a pasivní účastníci i organizátorky a všichni jejich pomocníci byli s Tanečním tanecni-maraton-2.jpgmaratonem velice spokojeni a mnozí se již začali zajímat o další. Nápady na další ročník se již rodí!

Děkujeme organizátorkám a „duchovním matkám“ maratonu za originální nápad, rychlou organizaci a bezchybnou realizaci. Děkujeme všem, kteří v průběhu maratonu jakkoli pomáhali. Děkujeme provozovateli a všem pracovníkům kinokavárny Delta za bezvadné zázemí a prostředí, osvěžovnu na baru, ochotnou obsluhu a možnost tančit v nekuřáckém prostoru. Děkujeme diskžokeji Janu Kubišovi za hudební doprovod a bravurní moderování. Děkujeme Informačnímu a kulturnímu středisku za podporu a pomoc. Děkujeme též sponzorům, kteří se postarali o hodnotné ceny. Jsou to Pramen Česká republika v Českých Budějovicích, lázně Aurora Třeboň, Coop Jednota Jindřichův Hradec, Bertiny lázně Třeboň a cukrárna a kavárna Pohádka Třeboň.

Tanečnice a tanečníci, tančete a trénujte, máte se v Lomnici na co těšit!


 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Taneční maraton je dobrý nápad

(Pavla Zvoňárová ml. , 3. 1. 2011 14:49)

Maratonu jsem se zúčastnila krátce coby přihlížející. Měla jsem bohužel později ve stejný den florbalový trénink, což nešlo úplně dohromady. Nutno dodat, že když účastníky nabuzovala zumbařka Tereza, dost to se mnou cloumalo. Chtěla bych oficiálně ocenit nápad v Lomnici vůbec takovou akci realizovat. Jen si myslím, že v brzkém odpoledni (nebo i dříve) mohla být část maratonu věnována dětem a později odpoledne dospělým. Děti měly prázdniny, určitě by se některé rády zúčastnily. Pozdní odpoledne by zase mohlo být zajímavé pro ty dospěláky, kteří zrovna ve čtvrtek neměly dovolenou. Nicméně, snahu organizátorek a všech ostatních v realizačním týmu opravdu oceňuji a jsem ráda, že v Lomnici tímto započala (doufám:-) nová "přednovoroční" taneční tradice! Věřím, že počet účastníků na maratonu v prosinci 2011 vzroste minimálně na dvojnásobek!