Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kos na sklonku roku

Kateřina Orlová, 14. prosince 2011

Kalendářní rok končí, ale církevní rok Adventem právě začíná. Možná v tom není rozpor, ale naopak potvrzení, že ze starého se rodí nové. Pro církev a tedy i pro kostelní sbor se odvíjí další cyklus očekávání příchodu, narození, půstu, vzkříšení, seslání Ducha svatého a směřování k dalšímu příchodu.
kos.jpgKos všechny tyto události doprovází při mších z kůru kostela sv. Jana Křtitele v Lomnici hraním a zpěvem. Letos jsme navíc uspořádali postní koncert a zorganizovali Noc kostelů, na jejímž programu měli naši členové lví podíl. V adventní a vánoční době to je setkání se sv. Mikulášem v kostele, 4. adventní koncert v kapličce v Lásenici 18. prosince, vánoční zpívání v Ponědraži 23. prosince. Jsme rádi, že se sbor rozrostl o dvě nové členky.
Kostelní sbor Kos pořádá i letos Svatoštěpánský koncert. Tentokrát chceme společně s diváky uctít patrona křesťanů svatého Štěpána přímo u jeho sochy na oltáři v lomnickém kostele sv. Václava, který vyřezal řezbářský mistr Jan Martin Schwarzmaier před 350 lety. Hlavní náplní programu však samozřejmě budou Vánoce. V druhé části koncertu provedeme část básně Václava Renče Popelka Nazaretská, kterou zhudebnil Vít Petrů, tu část, v níž se vypráví příběh od stvoření světa do příchodu Spasitele. Na závěr zazpíváme písně s vánočními motivy. Koncert se koná v kostele sv. Václava 26. prosince 2011 v 18 hodin.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář