Jdi na obsah Jdi na menu
 


HACKER V LOMNICI?

18. 4. 2011

Lomnici nejspíše proslaví nový druh zaměstnání tak zvaný Hacker. Co toto zaměstnání obnáší? Jsou to počítačoví specialisté či programátoři s detailními znalostmi fungování systému, dokážou ho výborně používat, ale především si ho upravit podle svých potřeb. V užším významu se slovo hacker často nesprávně používá ve významu „průnikář“, tedy osoba, která svoji odbornou převahu používá k průniku do systému nebo obecně k získání většího vlivu, než jaký měla předtím (wikipedie). Toto zaměstnání je velice dobře placená záležitost kvůli velkému riziku odhalení, za které jsou poměrně vysoké tresty.
    Kdo takového člověka potřebuje? Ten kdo se potřebuje zbavit konkurence, ať už jde o peníze či třeba o pocit být silnější než protivník.
    Dne 7. 4. 2011 kolem 17 hodiny byl spuštěn masivní útok na stránky  LKNK, který probíhal tak, že několik tisíc počítačů naráz na tyto stránky přistupovalo, čímž došlo k přetížení serveru, na kterém jsou stránky provozovány. Určitě se nejedná o náhodný útok, ale cílenou akci, neboť po provedené úpravě na stránkách došlo ke změně cíle útoku a jejich opětovnému vyřazení. Útok je směrován z porno serveru, kde součástí reklamního banneru je směřující odkaz na stránky LKNK.
   Jsou stránky LKNK pro někoho tak významné? Bojí se snad někdo konkurence?  A kdo dotyčného hackera platí a z jakých peněz? Nebo to dělá jen pro zábavu?

Libor Břicháček správce stránek LKNK, 8. 4. 2011
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář