Jdi na obsah Jdi na menu
 


Do třetice všeho dobrého

13. 3. 2011

aneb nové číslo Lomnických listů

Lumír Šarman

Dnes odpoledne se občanům dostaly do schránek nové Lomnické listy. Oproti předcházejícím dvěma číslům je na první pohled jasné, že redakční rada zařadila zpátečku, pokud jde o levný způsob tisku a vrátila se tam, kde skončily bývalé LL. Pouze barva z titulní strany zmizela. K některým závěrům si člověk musí prostě dojít stylem pokus – omyl.
ll-3-2011-001.jpg   Nechci do podrobností rozebírat kvalitu nového čísla, ale některé prohřešky proti obecnému standardu kvalitních místních periodik, do kterých mají současné LL stále asi tak daleko, jako motocykl Pionýr do Javy 350 (mladší ročníky, ať se zeptají rodičů, pokud jim tato typová označení už nic neříkají), považuji za důležité zmínit.
   Jednotlivé příspěvky jsou podepisovány většinou iniciály, které ale nejsou nikde vysvětleny – u oficiálního městského periodika, které je tím pádem do značné míry hlasem současné radnice, jde o věc nepřijatelnou. Bývá zvykem, že nepodepsané materiály jsou automaticky materiály redakce a pod zbytek se podepisují autoři.
   Když je někde otištěn rozhovor, bývává uveden také jeho autor. Paní starostka tak zdánlivě vedla „samorozhovor“ a proto se pod něj asi také podepsala (str. 2). V článku či rubrice „Činnost komisí“ je zmatečně uveden pouze podpis J. Pudila, i když úvod je zjevně úvodem redakčním. Pochybuji, že by se zmíněná komise sama vyhodnotila jako nejpracovitější…Článek na straně devět nemá nadpis. Vskutku bizarně pak působí strana 12, kde se sešla morbidní story o nemocném praseti divokém, jehož trápení "ukončil" RB společně se správou o schůzi ČSSD, inzerátem LKNK, poděkováním oddílu kuželek a smutnou informací, která rozumně uvažující lidi vůbec nepřekvapila, totiž že lomnická průmyslová zóna je mrtvým projektem. Na straně 13 pak „RL“ asi zapomněla uvést, že  oněmi „stránkami provozovanými pro občany města“, odkud čerpá argumenty,  jsou stránky Alternativy.

   Smutným čtením je text paní starostky v rubrice docela vtipně nazvané „Starosti paní starostky“. Čtenář se mezi haldou frází, které neříkají vůbec nic, těžko dobere nějaké srozumitelné a hlavně konkrétní myšlenky.

   Nové vedení města nenechalo v bývalé redakční radě kámen na kameni a nominovalo své lidi. Námitky týkjící se jejich nezkušenosti byly šmahem odmítnuty. Realita ukazuje, že se nová redakční rada učí za pochodu. Věřme, že se časem naučí co je třeba a doufejme zároveň, že to podobně nevypadá všude jinde, kde si současná radnice dosadila pouze své příznivce. Některé chyby jsou totiž bolestivější než nepovedený městský zpravodaj.
 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář