Jdi na obsah Jdi na menu
 


Čtvrteční stávka vládě paradoxně pomůže

26. 6. 2011

Lumír Šarman, 16. června 2011

I když by si po přečtení některých příspěvků na stránkách naší místní buňky ČSSD člověk pomyslel, že je pro naši zemi požehnáním, máme-li tu odbory, které uspořádají stávku v dopravě s podporou v jiných oborech národního hospodářství, situace není pro vládu tak špatná, jak se zdá.
   Nemám osobně rád názory, které jsou, jak se říká „ode zdi ke zdi“. Na jedné straně vynášet odbory za to, že se po dlouhé době zmohly na masivnější akci a tím dají vládě políček nebo na druhé straně hájit vládu, protože dělá pouze ty správné kroky, to myslím neodpovídá reálnému stavu v naší zemi.
   Odbory tentokrát zafungovaly pozitivně v tom smyslu, že připomněly vládě, proč sedí ve Strakově akademii. Lidé současnou koalici zvolili proto, aby provedla v zemi zásadní reformy a ne proto, aby se vzájemně dohadovala. Bohužel zjevná neochota odborářů k jednání a hlasité ztěžování si na neústupnost vlády svědčí spíše o neobratnosti odborářských bossů než o neschopnosti vlády.
   Naše země teď nemá lepší alternativu než se spolehnout na vládu v tom smyslu, že zase začne pilně pracovat a dělat správné věci. ČSSD na celostátní úrovni žádnou smysluplnou alternativou není a pak už zbývají jenom soudruzi komunisté odsouzení k roli přihlížejících (naštěstí). 
   Doufejme, že si vládní koalice brzy udělá jasno v personálních otázkách kolem Véčkařů a pak bude mít dost energie na dokončení reforem, z nichž část dosud vypadá spíše jako dort pejska a kočičky z pohádky od Josefa Čapka. 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář