Jdi na obsah Jdi na menu
 


2011

Příspěvky

Pat a Mat v Lomnici

21. 5. 2011

Pat a Mat –  dva svérázní kutilové, kteří vyřeší každý problém po svém, ale také dva velcí popletové známí svou nešikovnou šikovností. Však je všichni moc dobře známe. V poslední době přestali vymýšlet, kutit a opravovat a raději se vrhli na putování po celé České republice s tím, že se stanou známými cestovateli jako byl Zikmund a Hanzelka.
Jednu jarní sobotu si naplánovali podívat se do historického města Tábora, ale popletli si autobusy a tak vystoupili u nás v Lomnici.

 
Celý příspěvek | Rubrika: 2011 | Komentářů: 0

Svět knihy

17. 5. 2011

Jeden z květnových prodloužených víkendů bývá již tradičně na pražském Výstavišti věnován mezinárodnímu knižnímu veletrhu Svět knihy. Letošní ročník probíhal od 12. do 15. května. Jedním z nosných témat byl svět arabské literatury.

 

Miroslav Řepa šéfem

13. 5. 2011

Na svém zasedání, které se konalo dva dny po jednání zastupitelstva, tedy 13. dubna, rozhodla rada města takto: „... pověřuje radního p. Miroslava Řepu…, jednáním jménem města ve věci založení příspěvkové organizace „Služby města Lomnice nad Lužnicí“ a následně dočasným statutárním zástupcem této příspěvkové organizace."

 
Celý příspěvek | Rubrika: 2011 | Komentářů: 0

Tradice nebo byznys?

13. 5. 2011

   Jako školák jsem měl moc rád pálení čarodějnic - a to se vším všudy, protože jsme si je připravili úplně sami. Pod vedením starších chlapců jsme svozili ke starému hřbitovu na skládku chrastí a dříví, jehož se obyvatelé Lomnice chtěli zbavit, z traktorové stanice jsme přiváleli staré pneumatiky, přidali slamníky a další odpad, který hořel.

 

Kdo jsou ti bezejmenní ?

13. 5. 2011

Anonymita, utajení, ochrana osobních údajů, zachování soukromí, to jsou aktuální práva moderního člověka. Anonym je neznámý autor, ale taky dílo záměrně nepodepsané. Anonymy v hudbě bývají dochované skvosty autorů, kteří žijí svůj věčný život nepojmenovaní, anonym jako výtvor slovesný v podobě vzkazů, dopisů, zaručených zpráv či stížností člověku obvykle mnoho radosti nedává.

 

Výstava lahodící oku – Amarylis 2011

13. 5. 2011

Při vyslovení názvu Amarylis zkušený zahradník nebo milovnice domácí květeny pokývá možná hlavou a řekne: „Znám a mám rád(a).“ Na našem nejbližším zámku, v Třeboni, probíhala od 9. do 17. dubna výstava těchto květin naaranžovaných v krásných historických prostorách, které v Čechách nesou také název hvězdník, amarylka nebo zornice.

 

Říká lidem ještě něco slovo půst?

19. 4. 2011

   Dejme si ruku na srdce. Někteří z nás dost často mluví s velkým nadšením o tradicích a zvycích, ale většinou je nikdo nedodržuje. Mám na mysli zejména ty, které nás nabádají změnit zaběhnutý styl života. Je velice těžké si něco odepřít, když nás dennodenně obklopují spousty dobrot, věcí a zábavy.

 
Celý příspěvek | Rubrika: 2011 | Komentářů: 0

Apríl?!?

18. 4. 2011

Nové lomnické listy mě mile překvapily barevnou úpravou, která jim sluší. Co se obsahu týče ten je stále na stejné úrovni, ale  ještě že byl apríl a k němu perfektně sedlo sdělení, že ve městě se bude natáčet western a vybraní členové zastupitelstva města si v něm zahrají po boku slavného Bruce Willise.

 

HACKER V LOMNICI?

18. 4. 2011

Lomnici nejspíše proslaví nový druh zaměstnání tak zvaný Hacker. Co toto zaměstnání obnáší? Jsou to počítačoví specialisté či programátoři s detailními znalostmi fungování systému, dokážou ho výborně používat, ale především si ho upravit podle svých potřeb. V užším významu se slovo hacker často nesprávně používá ve významu „průnikář“, tedy osoba, která svoji odbornou převahu používá k průniku do systému nebo obecně k získání většího vlivu, než jaký měla předtím (wikipedie). Toto zaměstnání je velice dobře placená záležitost kvůli velkému riziku odhalení, za které jsou poměrně vysoké tresty.

 
Celý příspěvek | Rubrika: 2011 | Komentářů: 0

Řemeslo už nemá zlaté dno?

18. 4. 2011

Před nedávnem pan ministr Dobeš prý rodičům doporučil, aby hlásili své děti na učňovské školy. Bez ohledu na souvislosti se tato rada jeví jako rozumná. O to překvapivější byla reakce některých médií.
   Někteří novináři vylili s vaničkou všeobecné nespokojenosti s panem ministrem i tento jeho výrok a pohoršovali se, jak může šéf školství chtít, aby byla naše mládež nevzdělaná. Že s titulem se hledá práce lépe, že s titulem je člověk na trhu práce konkurenceschopnější.

 
Celý příspěvek | Rubrika: 2011 | Komentářů: 0

Proč vyplnit sčítací archy na internetu

7. 4. 2011

Po obdržení archů týkajících se sčítání lidu jsem uvažoval, jestli je vyplnit ručně a pak odevzdat sčítací komisařce nebo zvolit cestu elektronickou – přes internet. Nakonec jsem zvolil druhou variantu, která podle mě nabízí několik jednoznačných výhod. Tedy pokud máte počítač připojený na internet a minimální počítačovou gramotnost.

 
Celý příspěvek | Rubrika: 2011 | Komentářů: 0

CHARITA nebo LEDAX?

7. 4. 2011


V Lomnických listech jsem zjistila, že autorem článku – Charita nebo Ledax, který jsem si přečetla na stránkách ČSSD, je MUDr. Roman Bílek. Chtěla jsem na něj reagovat ihned, ale na internetu je bez podpisu, takže nebylo s kým komunikovat.
Nyní už tu možnost mám a sděluji a ptám se na následující: pane doktore:

 
Celý příspěvek | Rubrika: 2011 | Komentářů: 0

Kříž můj každodenní v kostele sv. Jana Křtitele

5. 4. 2011

V neděli 3. dubna, zrovna když bylo tak krásně a mimořádně teplo, se uskutečnil v lomnickém kostele sv. Jana Křtitele postní pořad vytvořený společnými silami sboru Kos a paní katechetky s dětmi z náboženství.

 
Celý příspěvek | Rubrika: 2011 | Komentářů: 0

Viděl jsem viset čtyři prezidenty

2. 4. 2011

   V mém dosavadním životě jsem viděl viset čtyři prezidenty - samozřejmě jejich obrazy ve školních třídách nebo na schůzovních sálech. První byl Ludvík Svoboda - to jsem ještě chodil do základní školy. Potom jsem vídával obraz Gustáva Husáka a po Něžné revoluci pak Václava Havla a teď Václava Klause.

 
Celý příspěvek | Rubrika: 2011 | Komentářů: 0

Japonci a my

22. 3. 2011

Za časů, kdy ještě skoro nic z toho, co si člověk kupoval, nepocházelo z Číny, vypadalo Japonsko v očích Evropana jinak než dnes. Země vznešených a oddaných samurajů, země ostrovů a spolehlivých aut. Země nejmodernější techniky. Vzpomeňte na první kazetové magnetofony.

 
Celý příspěvek | Rubrika: 2011 | Komentářů: 0

Neuvěřitelné: Radnice v tichosti připravila revoluci

17. 3. 2011

Teprve dnes dostali zastupitelé elektronickou poštou podklady k velké změně týkající se našeho města, která už je dle všeho rozhodnuta předem. Od současné radnice by bylo taktičtější, kdyby nevyráběla důkazy potvrzující její nesprávné a potenciálně protiprávní chování. Jaké? Sporné svolání zastupitelstva s dostatečným předstihem.

 
Celý příspěvek | Rubrika: 2011 | Komentářů: 0

Do třetice všeho dobrého

13. 3. 2011

 
Celý příspěvek | Rubrika: 2011 | Komentářů: 0

Martina a Peter

6. 3. 2011

„Proč vlastně pořád sleduješ ten sport? Proč ten čas nevěnuješ něčemu jinýmu? Vždyť jezděj pořád dokola a nic zajímavýho na tom není.“ Tyto a jiné námitky zná asi nejeden ze sportovních fanoušků a nejedna sportovní fanynka. Jeho nebo její partner občas pronáší tyto otázky ve snaze, přesvědčit svůj protějšek, aby vypnul televizi, nesledoval svůj oblíbený sport a místo toho dělal něco jiného.

 
Celý příspěvek | Rubrika: 2011 | Komentářů: 1

Alternativa dosáhla historické sledovanosti

1. 3. 2011

Podle údajů od firmy TOPlist, která se profesionálně zabývá měřením návštěvnosti jednotlivých webových stránek, dosáhly stránky, které právě svítí na vašem monitoru, v týdnu od 14. února 2011 zatím nejvyšší sledovanosti ve své historii.

 
Celý příspěvek | Rubrika: 2011 | Komentářů: 0

Nová anketa

1. 3. 2011

V Lomnici nad Lužnicí toho času existují už čtyři webové portály (stránky), které informují o dění ve městě. Každý to dělá po svém. Nejdelší historii mají oficiální webové stránky města, s odstupem několika let vznikly stránky Alternativy.

 
Celý příspěvek | Rubrika: 2011 | Komentářů: 0