Jdi na obsah Jdi na menu
 


Žádost o druhého obvodního lékaře přinesla odvetu

1. 7. 2010

Žádost o druhého obvodního lékaře v Lomnici přinesla odvetu proti Dagmar Němcové

Lomnice nad Lužnicí 1. července 2010

Určitě si ještě vzpomínáte na květnovou kauzu kolem žádosti několika občanů, aby byl v Lomnici ještě jeden obvodní lékař. Vlna emocí, kterou tato žádost vyvolala, byla jako tsunami. Jako pověstný bumerang se obrátila i proti jedné z iniciátorek - Dagmar Němcové.

Rada města na svém zasedání 16. června projednala žádost několika nespokojených občanů, až humorně podobnou té květnové "lékařské",  zaštítěnou tentokrát kontaktní osobou v podobě Pavla Vacka ze Zámecké ulice. Bohumil Hrabal a Jára Cimrman by zajásali. Klasik by dodal, že život píše zajímavé příběhy.

Podobu žádosti nespokojených občanů, která volá po snížení úvazku paní Němcové na 50% současného a přijetí další pracovnice, najdete zde.

Reakce rady: stojíme za šéfkou IKS

Cituji usnesení rady k výše zmíněné žádosti:

"U s n e s e n í č. 181/9/R/2010
Rada města
I. projednala žádost občanů zastoupených panem Pavlem Vackem, Zámecká 626, Lomnice nad Lužnicí – viz. Příloha č. 1.
II. konstatuje, že v IKS jsou zaměstnány 2 pracovnice, paní Dagmar Němcová a Marcela Božovská (knihovnice). Úzce spolu spolupracují a ve svých funkcích jsou vzájemně zastupitelné. Paní Dagmar Němcová pracuje v IKS od roku 2000. Má odpovídající vzdělání a její pracovní nasazení, ochota a obětavost je v přímém rozporu s tvrzením této žádosti. Pracuje samostatně, odborně, absolvovala řadu seminářů a školení. Zpracovala a úspěšně získala finanční prostředky ze žádostí z různých grantů. Současné vedení města naopak vysoce hodnotí odbornost, pracovní nasazení, bez ohledu na pracovní dobu, konstruktivní přístup k úkolům, vstřícnost k požadavkům návštěvníkům IKS, spolupráce se spolky, apod. Žádost neobsahuje žádné konkrétnější pochybení, včetně vulgárního a nepatřičného chování vůči klientům. RM považuje tuto žádost za neopodstatněnou.


Hlasování: 3:0:0

Kdo seje vítr, sklízí bouři aneb kam to všechno povede

Některé z pozorovatelů možná baví sledovat podobné šarvátky znepřátelených skupin. Přípojkáři versus město. Starosta versus obvodní lékař. Lomnický klub nezávislých versus místní organizace ČSSD. Lomnický klub nezávislých versus opozice jako taková, atd.

Bohužel konfrontační styl do místní politiky přinesl Karel Zvánovec a nebýt toho, že ostatní jeho kolegové kandidující v minulých volbách za stejné uskupení se chovají o poznání rozumněji, byl by u něj asi zůstal. Jenže to, co šlo dříve přebít desetimiliony dotačních peněz a z nich rychle budovanými stavbami, dnes už křičí tak, že to nejde nevnímat.

Současný starosta si svým stylem jednání se svými názorovými oponenty tak dlouho podřezával větev, až už před říjnovými volbami sedí skoro ve vzduchu. Obávám se, že i kdyby se teď jeho styl změnil, lidé už to nevezmou v úvahu a při komunálních volbách dají šanci jiným.

Lumír Šarman

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář