Jdi na obsah Jdi na menu
 


To byl úlovek!

31. 7. 2010


Jiří  K o s


stezka.jpg     Nejsem tichý blázen – rybář, ani vášnivý nimrod, ale velice mě baví chodit do lesa na houby. Dost často jezdím na kole k hrázi rybníka Velký Lomnický, potom pěšky pokračuji až tam dozadu do lesíka, kde mám svoje místečka a většinou odtud nějaké houby přinesu. Někdy hodně, jindy méně. A když zrovna nerostou a já jen zkouším, co kdyby, pokládám každou výpravu za velice příjemnou procházku na čerstvém vzduchu. Mám totiž rybník Velký velice rád a vůbec se nezlobím, když jdu domů s prázdnou. Naučná stezka od Zlaté stoky kolem rybníka mi vůbec nevadí, ani ohniště a lavičky, které na jednom konci lesíka zbudovali místní skauti. V domečku nad vodou se občas posadím na lavičku a pozoruji vodní ptáky.
     Minulou neděli ráno jsem se na svůj oblíbený rybník opět vypravil.  I když z nebe spadla nějaká ta voda, byl jsem si vědom toho, že na houbařský úlovek je ještě brzy. Ale co kdyby?!  Jedno léto jsem v lesíku našel parádní hřiby a taky zrovna moc nepršelo. Vzal jsem si s sebou košík a světe div se! Přinesl jsem si ho domů plný – ale prázdných lahví od „Gambáče.“ Ležely různě poházené dost daleko od ohniště. Mezi stromy pohvizdoval ranní větřík a duch lesa mi napovídal: „Sesbírej je, prosím. Ukliď po těch nepořádnících. Sklo přece do přírody nepatří.“
     Poslechl jsem ducha lesa a láhve sesbíral, aby nehyzdily okolí. Potom jsem je prodal, protože co jiného s nimi. A jestli jejich majitel bude chtít ode mě zpátky peníze, ať za mnou přijde. Dostane je a navíc k tomu ještě pár facek.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář