Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tisková zpráva z nebeské kanceláře

22. 12. 2010Především bychom se chtěli omluvit, že zprávu o Slavnosti sv. Mikuláše konané v lomnickém andele.jpgkostele sv. Jana Křtitele podáváme se zpožděním. Nebeská technika není na takové výši jako pozemská a vzhledem k tomu, že Mikuláš navštívil děti na celém světě a my zpracováváme jednotlivá svědectví podle abecedního pořádku (míst setkání), zasíláme poděkování všem lomnickým dětem a jejich rodičům a prarodičům až dnes.
Obdivujeme, kolik hodných dětí se do kostela vešlo. Zlé síly a zlobivé děti by do kostela nešly, stejně by se tam přes přirozené překážky nedostaly. Mikuláš a přítomní andělé byli nadšeni, jak důstojně a libě setkání proběhlo. Navíc jsou lomnické děti velice šikovné – zodpověděly na všechny záludné i méně záludné otázky, které náš moderátor Lukáš Kraus připravil, a úspěšně vyluštily tajenku skrytou v bludišti, v labyrintu srdce svatého Mikuláše. (Tajenka zní: Boží dobrota a štědrost. Ta se skrývá v Mikulášově srdci, ale také v srdcích všech dobrých lidí na celém světě.) Úžasné bylo zpívání, jímž děti z lomnické školy pod obdivuhodným vedením paní venecek-a-mikulas-184--2-.jpgučitelky Jitky Balcarové dokonale ilustrovalo a doprovodilo celý krásný podvečer. Mikuláš byl rovněž nadšený ze svého portrétu, který namalovala vedoucí skautů paní Jana Rajnochová.
Spolu s Mikulášem doufáme, že si děti pochutnaly na nadílce. Musíme vám prozradit, že Mikuláš si zapsal Lomnici do svého návštěvního itineráře na příští rok na jedno z prvních a důležitých míst.
Přejeme vám spokojený a šťastný celý další rok doma, ve školce či ve škole i o prázdninách a na shledanou se těší,

Vaši andělé  (Z nebeské řeči přeložila Kateřina Orlová)