Jdi na obsah Jdi na menu
 


Půlnoční království

10. 7. 2010


     Do komunálních voleb zbývají ještě nejméně dva měsíce, ale v lomnických politických kruzích to už nyní pěkně vře. Zatím to není ten správný předvolební boj, ale objevují se velice emotivní petice, články a vzkazy, které spíše vytvářejí zmatek a obyčejný člověk už ani neví, kdo stojí na straně starosty, kdo je proti němu a komu je to všechno úplně jedno.
     Komunální volby mají od parlamentních tu velkou výhodu, že občan města nemusí volit stranu, ale může si vybrat ze všech stran určitý počet kandidátů. Tak to dělám já. Vyberu si lidi, kterých si vážím a o kterých vím, že dokáží městu prospět. Teď mám ale obavu, že nebude z koho vybírat, protože do příštích voleb poctiví lidé nepůjdou. Řeknou si, že má město velké dluhy a nepotřebuje do vedení nikoho výjimečného, že stačí nějaký hlupák, který bude udržovat administrativní běh a platit nadělané dluhy. Stane se potom z Lomnice nové Půlnoční království? Budou se jenom vybírat daně?
     Máme nejdražší poplatky za svoz odpadu a na sběrném dvoře si musíme za některý odpad připlatit. Z kohoutků vodovodu nám teče nejdražší pitná voda nevalné kvality. Za veřejné kulturní akce, na které dříve radnice zvala své občany zdarma, nyní musíme platit vstupné. Platit, platit, platit. A výběrčí daní současného vedení budou hledat další poplatky, které by jim pomohly zalepit tu děravou městskou pokladnu.
     V Půlnočním království se nakonec nešikovný král zbaví svých špatných rádců. A jak vidíte – v pohádce to pomohlo. Každá změna je prospěšná a každý, kdo se řídí rozumem, určitě dokáže pomoci. Tady u nás musí skončit král i jeho někteří rádci! Ale kdo je nahradí? Proto vyzývám všechny strany a seskupení, které v Lomnici existují - pojďte do voleb a postavte ty nejlepší kandidáty  -  ať má občan Lomnice z čeho vybírat. A občan určitě vybere tak, aby Lomnice vykročila tím lepším a zodpovědnějším směrem.

 

Jiří  K o s
 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář