Jdi na obsah Jdi na menu
 


Polemika

20. 7. 2010

Kateřina Orlová

Nedá mi to, abych nezveřejnila několik poznámek k několika informacím, které hýbou (mimo mnoha jiných) vroucí lomnickou předvolební atmosférou.
Ke dvěma, které jsem se dočetla na webových stránkách lomnické ČSSD:
K hanobení památky zesnulého a urážky citů vdovy, k nimž mělo dojít podle slov pana doktora Bílka na poslední schůzi zastupitelstva, musím dodat, že k ničemu takovému nedošlo. Je mi jasné, že by se o tom mohla rozvířit potyčka ve stylu tvrzení proti tvrzení a nakonec by to mohlo skončit demokratickým hlasováním – sami vidíme, k jakým absurditám se lze dopracovat. Je mi též jasné, že pokud to tak vnímala sama paní inženýrka, protože je to pro ni zcela pochopitelně skutečně mimořádně citlivé, asi se neměla o zesnulém manželovi vůbec zmiňovat, ostatně v souvislosti s tématem, které bylo vhodnější probrat osobně na úřadě. Ale starosta ani žádní jiní účastníci shromáždění ji neuráželi.
napoleon1.jpgProhlášení pana doktora Bílka, že pan učitel Petržela, který se stal zastupitelem města, měl být spolupracovníkem StB, je asi omyl. Myslím, že to z podstaty věci není možné, protože zastupitel se musí prokázat negativním lustračním osvědčením. Kromě toho po dvaceti letech lustrování jsme museli snad už konečně přestat brát nařčení ze spolupráce smrtelně vážně. Nemohu zcela důvěřovat informacím, které o svých spolupracovních vydávali pracovníci StB, jejichž seznamy jsem ostatně za celou historii nikde neviděla. Když někde v médiích vyskočí nějaká estébácká ryba, nějaký sólokapr, má se veřejnost aspoň o co přít. Jedinou velkou skutečností s tím spojenou je možné ublížení. Taky si myslím, že za tu historickou dobu na sebe pravý bývalý spolupracovník už dávno prozradil, že koná vypočítavě a prospěchářsky, že vědomě ubližuje. Taky víme, že ty největší, pravé komunistické a estébácké ryby plavaly v našem českém politickém a ekonomickém rybníce přinejmenším až dosud jako nic.
Víceméně z éteru se ke mně dostala informace, že při minulých volbách do městského zastupitelstva bylo 30 % neplatných hlasovacích lístků. Jistě to lze dohledat, ale již při jednoduché úvaze pracující s proměnnými největší počet hlasů jednomu kandidátovi a reálná volební účast při faktickém počtu voličů v městě je možné dojít k závěru, že toto číslo je nesmysl.
Na závěr na odlehčení si přihřeju svoji polívčičku, která se vůbec netýká předvolební atmosféry a polemizuje s panem Kosem z minulého čísla Alternativy. Prý že nikdo neumí malovat plakáty. A že prý jediný namalovaný byl ze školky. Tak to vážně není pravda. Už před třemi lety malovaly farnímu společenství krásné plakáty zvoucí na setkání s Mikulášem v kostele děti a paní vychovatelky z družiny, další rok se to opakovalo a od té doby plakáty na ostatní naše akce malují děti z kostelního pěveckého sboru. Visí vždycky po celé Lomnici včetně drogerie, ale přece jenom asi není činnost lidí z kostela tak vidět.
A ještě na poslední závěr: nejsem za starostou. Jsem za sebe a vždycky budu za sebe a lidi jsou pro mě lidi, nikoli příslušníci toho či onoho tábora či jiných minorit.

 

OPRAVA

V článku Polemika jsem chybně uvedla, že zastupitelé města musejí mít negativní lustrační osvědčení. Není to pravda a čtenářům a vlastně i panu doktoru Bílkovi se omlouvám. Tím však nesnižuji platnost s tím související úvahy.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

měřit a řezat

(profous, 21. 7. 2010 23:15)

ne dvakrát měř ,jednou řež ale řezat a řezat.

Dvakrát měř, jednou řež

(Monika, 21. 7. 2010 21:30)

Toto přísloví přesně vystihuje váš článek. Než něco takového napíši, dvakrát si vše ověřím, abych ze sebe neudělala hlupáka, což se Vám opravdu podařilo!!! Zklamala jste mě!!

Proč komentujete city druhých?

(Iva Nováková, 21. 7. 2010 13:32)

Vážená paní Orlová,
s politováním, ale přesto, Vám musím odpovědět na Váš příspěvek. Víte, radit mi, že se nemám o manželovi raději vůbec zmiňovat, když jde pro mne o otázku citlivou, je přinejmenším zvláštní. Já Vám na to odpovím následovně: nezmiňovala bych se, předpokládala-li bych od pana starosty tak necitlovou odpověď. Domnívala jsem se, že starosta po 12-ti letech ve funkci je člověk kultivovaný. Spletla jsem se.
A urážku památky zesnulého opravdu cítím. Slova pana starosty: "Jednal jsem s Vaším manželem, ten mluvil i za Vás, asi Vás neinformoval ..." byla lživá. S manželem jsme sdíleli dobré i zlé, vzájemně se informovali. Za mými zády opravdu nejednal, jak to podsouvá mně i veřejnosti (zastupitelstvo jednalo veřejně) pan starosta. Zvláště pak před jeho skonem jsme probrali VŠECHNO, i dříve nevyřčené.
Kdybyste se mě před uveřejněním příspěvku zeptala, třeba bych Vám sdělila víc, Váš názor by byl poté možná objektivnější.
Na Své city má každý právo. I já. Prosím Vám (i do budoucna za jiné občany), zdržte se komentáře citů jiných lidí. Ono to bolí.
Iva Nováková

moje pravda

(petrová, 20. 7. 2010 23:10)

Jak vidím, tak se všichni mýlí krom vás vážená paní,
zkuskte se podívat do registru.co asi najdete? Fakta o chybách v Lomnici ve volbách se rovněž dají dohledat.Jen se musí chtít. Vy ovšem jen pochybuje a neověřujete.Nemluvte za vdovu, ona má právo na své city.

Re: moje pravda

(Kateřina Orlová, 21. 7. 2010 13:15)

Dobrý den, paní Petrová. O registru jsem už odpovídala jiným komentátorům. Chyby jsme si dohledali, vypočítali jsme je na 5,6 %, možná tedy umíme špatně počítat, možné je všechno. Nemluvím za paní inženýrku Novákovou, jen jsem byla na zasedání a žádných urážek jsem si nevšimla. A to jich tam poslední dobou lítá docela hodně všemi směry. Asi to vyznělo, že mluvím za paní inženýrku, hrubá chyba, asi neomluvitelná, nicméně se rozhodně upřímně omlouvám.

Re: moje pravda

(Kateřina Orlová, 21. 7. 2010 13:16)

Dobrý den, paní Petrová. O registru jsem už odpovídala jiným komentátorům. Chyby jsme si dohledali, vypočítali jsme je na 5,6 %, možná tedy umíme špatně počítat, možné je všechno. Nemluvím za paní inženýrku Novákovou, jen jsem byla na zasedání a žádných urážek jsem si nevšimla. A to jich tam poslední dobou lítá docela hodně všemi směry. Asi to vyznělo, že mluvím za paní inženýrku, hrubá chyba, asi neomluvitelná, nicméně se rozhodně upřímně omlouvám.

potrefená?

(právník, 20. 7. 2010 23:11)

Kdopak nám tu hájí registrované ve svazcích? Kdopak se nám to bojí? Kdo si dělá nárok na absolutní pravdu?

Re: potrefená?

(Kateřina Orlová, 21. 7. 2010 13:06)

Potrefená husa jsem já, možná je vtipnější potrefená káča, vzhledem k mému křestnímu jménu. Bojím se hodně a spousty věcí, v souvislosti s tímto mým příspěvkem ale nevím čeho. Jestliže Vám připadá, že si dělám nárok na absolutní pravdu, tak máte pravdu, v tom případě jsem to já, která jsem se podepsala, nikdo jiný to za mě nepsal.

nic

(nic, 20. 7. 2010 23:13)

vidělas vůbec někdy registr?Zkus tam zalistovat.A Kosa nech na pokoji.

Re: nic

(Kateřina Orlová, 21. 7. 2010 13:03)

Pane či paní nic, neviděla jsem registr, moje chyba, teď se veřejně ztrapňuju. Nicméně moje pochybnosti o hodnocení člověka na základě registru či jiných záznamů platí. Listovat registrem přesto nebudu. Pana Kosa nechám na pokoji, jsme kolegové a už jsem se mu omluvila. On se může mýlit, já se mýlím často, aspoň že ostatní lidé jsou trochu dokonalejší.

nemysli Kateřino myslet je .....

(KOLUMBO, 21. 7. 2010 12:12)

http://www.cibulka.com/cgi-bin/osoby.exe?code=W


Osoby zapsané ve svazcích STB
Příjmení, jméno

Narozen(a)

Bydliště

Typ spolupráce
Evidující správa STB

Krycí jméno
Svazek
Petržela Rudolf
04.11.1946

Důvěrník
Brno Rolf
29286

Re: nemysli Kateřino myslet je .....

(Kateřina Orlová, 21. 7. 2010 12:44)

Děkuji za informace a podklady. Já vím, nemyslet, ale ověřovat. Nemám se plést do takových věcí. Nejsem správný detektiv.... Ostatní viz ona moje úvaha, nechci se o tom více rozepisovat.

odpověď

(Karel, 21. 7. 2010 12:14)

Modráš ? Víš co se stane, dyž se spojí modrá s rudou?
fialovej hnus. Zatím to vypadá,že se spojí ODS se Zványm -všechno starý komančové. FUJ

Re: odpověď

(Kateřina Orlová, 21. 7. 2010 12:35)

Dobrý den, pane Karel, nevím, jestli modrám. Až mě potkáte, sám mi povězte. Jen dopředu prosím, pěstí mi nedávejte. Jestli se spojí ODS se Zvánovcem, to teprve uvidíme.

Malované pakáty

(Jiří Kos, 21. 7. 2010 5:08)

Paní Orlové se omlouvám. Na plakáty ze školní družiny jsem skutečně zapomněl. Škoda, že těch plakátů není víc.

Re: Malované pakáty

(Kateřina Orlová, 21. 7. 2010 12:32)

Vůbec se neomlouvejte, pane Kos, neberte to prosím osobně, asi jsem do toho nedala dostatek sebeironie ve stylu "potrefená husa nejvíc kejhá" -kolega komentátor to vyjádřil velice trefně. Určitě budeme mít příležitost, aby se Vám naopak ještě omluvila osobně, protože to ode mně nebylo košer.