Jdi na obsah Jdi na menu
 


O co jde ve hře kolem obvodního lékaře v Lomnicí

2. 6. 2010

  

Bratislava, 20. května 2010

 

V našem městečku to vře. Prý se někdo chystá odstranit obvodního lékaře Romana Bílka. Lidé se vyjadřují pro jeho setrvání. Situace není úplně přehledná. Pokusil jsem se trochu pátrat, trochu zjišťovat, nakolik je to odtud - z Bratislavy - možné.

 

Nikdo nechce odvolávat současného obvodního lékaře

 

Rada města projednala na svém zasedání 5. května žádost, aby v Lomnici přibyl ještě jeden obvodní lékař. Do zápisu to radní uvedli takto:

 

 " Rada města projednala žádost o zajištění dalšího praktického lékaře pro obvod Lomnice nad Lužnicí....nemá kompetenci tuto záležitost řešit, z tohoto důvodu ukládá starostovi města předat tuto žádost reviznímu oddělení VZP."

   

Podle mých informací pak starosta města 13. května odeslal na VZP dopis následujícího znění:

 

"Žádost o dalšího praktického lékaře – obvod Lomnice nad Lužnicí

Rada města na svém zasedání dne 5. 5. 2010 a usnesením č. 145/7/R/2010 projednala předloženou žádost o zajištění dalšího praktického lékaře pro obvod Lomnice nad Lužnicí. Rada města konstatuje, že toto nespadá do její kompetence a z tohoto důvodu pověřila starostu města postoupit žádost reviznímu oddělení Všeobecné zdravotní pojišťovny.

 

S pozdravem
Karel Zvánovec
starosta města
"

 

Za vším stojí žádost nespokojených občanů

 

 

To, co odstartovalo současnou napjatou situaci, byla zřejmě žádost nespokojených občanů. Tady je její text:

 

" V Lomnici nad Lužnicí je stále více nespokojených občanů, kterým nevyhovuje dlouhá čekací doba na ošetření (před dvě hodiny, někdy bohužel i předem neohlášená jeho nepřítomnost) v čekárně praktického lékaře MUDr. Bílka. Je známo, že v ČR připadá v průměru na obvod 1200 - 1400 pacientů. MUDr. Bílek má, podle jeho sdělení, 3500 pacientů. Při ordinačních hodinách, které vykazuje ve své ordinační době, a vzhledem k jeho mimopracovním aktivitám (je členem dvou mysliveckých sdružení, slouží pohotovost a jiné) nemá možnost se pacientům dostatečně věnovat. Zřejmě, i s ohledem na nedostatek času, dochází stále častěji z jeho strany k vulgárnímu a nepatřičného chování vůči pacientům.

 

Na základě těchto faktických argumentů s cílem odlehčit kapacitnímu přetížení MUDr. Bílka a zkvalitnění péče o pacienty, jsme se rozhodli Vás požádat o zajištění dalšího praktického lékaře pro obvod Lomnice nad Lužnicí.

 

Děkujeme za kladné vyřízení. S pozdravem, nespokojení pacienti....podepsáno 7 jmen."

   

Asi je to trochu osobní, ale o drama nejde

 

Člověk může být nespokojený. Se svým pekařem, s televizním programem, se svým lékařem. V zásadě má několik možností, jak svou nespokojenost řešit. Změnit "dodavatele", stěžovat si na toho stávajícího nebo se s ním bavit o tom, co by se mělo zlepšit.

 

Nikdo není dokonalý. Nikdo se všem nezavděčí. Vždycky si bude někdo stěžovat - v zásadě je to přece dobře, i když to může být nepříjemné.

 

Rada i starosta se zachovali tak, jak jim velí povinnost úředníků. Předali žádost dál, když není v jejich kompetenci věc řešit. Osobně si myslím, že pozice MUDr. Bílka není žádostí 7 nespokojených pacientů nijak ohrožena. Je očividně kvalitním lékařem, tak proč by se měl bát případné konkurence? Že je to asi osobní a že se tu evidentně dostávají na povrch osobní antipatie, to je věc jiná...

 

Lumír Šarman

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář