Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nemyslíš - zaplatíš

17. 6. 2010

Nemyslíš – zaplatíš

 

ObrazekToto pravdivé heslo se nese českými médii dost často a většinou s televizními dopravními upoutávkami, které varují řidiče před následky nehod. Heslo se ale docela dobře hodí i jinam – třeba do politiky a zvláště do té předvolební. Člověk by se měl před tím, než hodí svůj hlas do urny, zamyslet a ještě jednou uvážit, jestli je jeho rozhodnutí správné. Jestli potom nezaplatí. V letošním roce při parlamentních volbách lidé hodně přemýšleli a už vůbec nechtěli platit za ty, kteří svou nezodpovědností a hazardem zadlužili český stát. Proto pečlivě vybírali a také kroužkovali. Já také hodně přemýšlel a kroužkoval. A při rozhodování mi pomohly různé argumenty.

  

    ČSSD mě oslovila pouze osobou lídra Vítězslava Jandáka. Jako herce ho mám moc rád a v parlamentu mě dostal nesmrtelnou technickou poznámkou, že by se měl denně zastřelit jeden politik – vzpomínáte si? Jenomže nejsem spokojený s předsedou této strany. I když má půvabnou ženu, jeho postoje a vzkazy voličům mi připadaly nepravdivé a neuskutečnitelné. V ODS zase hrozí po tom dlouhodobém sychravém počasí další nečas. Strana TOP 09 mě zklamala svým trikem se složenkou – je to moc laciné, neslušné a pro mnohé lidi špatně stravitelné. Žádejte po někom peníze, byť fiktivní, když si je nepůjčil. O straně Věci veřejné se zase všeobecně tvrdilo, že kvůli úspěchu svlékla své kandidátky do propagačního kalendáře. A o image předsedy této strany nelze pochybovat. Další strany mě nikterak nezaujaly. Snad možná ještě strana Suverenita Jany Bobošíkové, ale o této dámě mám své mínění, když bojovala o presidentský post za účasti KSČM.

 

    Nakonec mi zůstaly v ruce dva volební lístky – není důležité, jaké strany na nich byly napsané. Seděl jsem na toaletě a dlouho přemýšlel, kterou z nich upřednostním. Pak když jsem se ale sháněl po toaletním papíře a ten mi v této místnosti nevysvětlitelným způsobem scházel, musel jsem se definitivně rozhodnout a jeden lístek použít na úplně něco jiného.

   

   Myslím si, že jsem ale rozhodl správně, protože i volby na můj vkus celkově dopadly dobře. Věřím tomu, že dobře dopadnou i jednání mezi ODS, TOP 09 a Věci Veřejnými. Určitě je to pro mě lepší alternativa, než pustit do vlády levici. Konečně bych si přál silnou vládu, kterou nikdo nesesadí, když začne ozdravovat českou ekonomiku.

  

    V jednom bodu mě ale parlamentní volby docela zaskočily. Nepochopil jsem, jak mohl jeden kandidát z ODS v jihočeském kraji přeskočit ze šestého nevolitelného místa na první. Možná proto že se kvůli vítězství skamarádil s těmi, proti kterým dlouhá léta bojoval. Někteří lidé dokonce tvrdí, že si hodně hlasů koupil. Nechť je mu přáno, ale mě by takové vítězství netěšilo.

 
Jiří K o s

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář