Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nejbližší lanové centrum je kousek od Slověnic

18. 7. 2010

...Otevřeno bude mít celé léto

Lumír Šarman

Slověnice, 10. července 2010

Před půl čtvrtou odpoledne bylo přepáleno lano (střihání pásky v lese by se jaksi nehodilo) a vlom_mapa.jpg areálu Slověnického mlýna, který provozuje občanské sdružení Horizont 3000, začalo fungovat nové lanové centrum. Provozuje ho centrum outdoorových (česky "venkovních") aktivit, jehož jednatelkou je Michaela Klečková, jejíž maminku zná p
ůlka Lomnice z mateřské školy.

Zájemcům o tělesně-adrenalinový zážitek je k dispozici středně dlouhá trať s překážkami méně a více náročnými. Pro malé potomky dospělých či dospívajících lezců je pak připravena mini varianta, zavěšená několik desítek centimetrů nad zemí.

lom-014.jpgPokud vaše srdce nebije zrovna pro chůzi po laně čtyři metry nad zemí, možná se budete chtít projít po vodě. Říká se tomu aquazorbing. Jste v kouli nafouknuté vzduchem a šlapete jako křeček v kolotoči nebo úplně jinak. Do třetice najdete u jednoho z rybníků na lomu i možnost lukostřelby.

Ceny jsou rozumné (200 Kč/osoba na lanovém centru - nízká varianta zdarma; aquazorbing je za 50 Kč na 5 minut a lukostřelba za 50 Kč na deset ran nebo 300 Kč na celou hodinu) a tak můžete vzít své známé, když zrovna nebudete vědět co s volným časem a přijet se na lom podívat. Stojí to za to nejenom díky zmíněným atrakcím.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář