Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak se dělají drby aneb komu se to velmi dobře hodí

21. 7. 2010

Lumír Šarman

Včera jsem poprvé napsal reakci přímo prostřednictvím stránek místní ČSSD, protože mě udivilo, co že se to zase v Lomnici tvoří za aféru a chtěl jsem se k tématu vyjádřit. Zřejmě technické problémy způsobily, že se moje reakce na stránkách neobjevila. Za to přibyly dvě nové. Bohužel jedna z nich zase nepodepsaná, byť, jak by řekla babička, pěkně sestavená.

"Situace v Kocourkově, pardon v Lomnici nad Lužnicí, se nám poněkud vyhrocuje, paní Millerová," chtělo by se mi říct a tak to píšu. Sestavují se kandidátky, nejde to, jak by si mnozí představovali, a ukazují se ti, kterým na výsledku voleb nejvíce záleží.

Četl jsem článek Kateřiny Orlové, reakci Andrey Řepové na stránkách socialistů. Četl jsem - a to hlavně - příspěvek pana Rameše nazvaný "Apelace".

Každý může jistě vidět způsob, jakým se odehrála diskuse na posledním zastupitelstvu mezi stupidity_1170973245.jpgpaní ing. Novákovou a starostou Zvánovcem, po svém. Je mi líto, že člověk, kterého si vážím, Václav Rameš, došel ve své interpretaci celé záležitosti tak daleko - až příliš daleko na to, aby to šlo nazvat popisem skutečnosti. Je hodně tendenční (a já rozumím, že je teď pro určité lidi doba kydání hnoje na své oponenty, tak jak to dělali před 12 lety, když se odštěpovali od tehdy vládnoucího uskupení) šmahem odsoudit starostu za to, že byl hulvátský a já nevím jaký ještě. Když to shrnu a podtrhnu ze svého pohledu, tak z toho starosta vyjde tentokrát dobře. Nechť si majitelé pravdy, pardon videozáznamu, pustí vše v klidu znovu. S emocemi měla v zasedací síni problémy spíše paní Nováková a je to pochopitelné. Nicméně takto fundovaná žena - alespoň podle slov pana Rameše, brzy se vynořivší pravděpodobná kandidátka ČSSD na starostu, mi musí odpustit, že nechápu, jak může nevědět o tom, co se děje kolem jejího stavení, jak může nemít žádnou dokumentaci a za vše vinit jenom město? Obvykle je nejlepší formou klidná diskuse bez diváků a bez emocí. Paní Nováková opakovaně na zastupitelstvu odmítala nabídky na jednání na městském úřadě včetně předložení kompletní dokumentace. Nechápu, nerozumím. Přijde mi to přitažené za vlasy, účelové, ale samozřejmě, že se mohu mýlit a o něčem nevědět. Ze zákopů odlišných stanovisek se ale těžko hledá řešení.

Určité vysvětlení nové "kauzy" bych pro sebe měl. Jednak je okurková sezóna a jednak je potřeba topit pod kotlem předvolebních vášní a sázet tak na to, že tahle hra s emocemi někomu prospěje. Jenže, jak napsal jeden z lídrů ČSSD v LNL, kdo seje vítr, sklízí ...

Kritika za každou cenu, militantní nažhavenost a černobílé vidění světa, i když je tak malý jako naše Lomnice, mohou  v určitou fázi vývoje pomoci. Lidi se vyprovokují k aktivitě, začnou se o věci více zajímat, nestojí jako všudypřítomná mlčící většina opodál. Jenže jako výzbroj do volební kampaně tahle výbava bohužel či spíše bohudík(!) nestačí. Na vztek se dá jet chvíli a na neukojené ambice a různé napoleonské komplexy už umřelo hodně projektů. Bude projekt dvou kandidátek ČSSD dalším takovým? Nebudou si lidé říkat, vždyť on je vlastně Bílek v něčem strašně podobný Zvánovcovi?

Těším se na všechny rozhořčené reakce!

  
 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

antoníne topíči

(karla, 23. 7. 2010 23:09)

jestli někdo topí pod kotlem vášní,pak je to Šarman.Jen nezapomeň hlídat tlak, jinak to bouchne a může tito roztrhnout pr..el Lumíre. Stejně ti nejde o nic jiného, než se stát starostou.

Vždyť mě neznáte, a už mě soudíte

(Iva Nováková, 21. 7. 2010 23:30)

Prosím o nepřekrucování skutečnosti. Chcete-li se mne zeptat na mé názory, zkuste to osobně. K tomu přece web není potřeba. Já se opravdu nepotřebuji stát mediální hvězdou prostřenictvím internetu :-)

Re: Vždyť mě neznáte, a už mě soudíte

(Lumír Šarman, 22. 7. 2010 18:24)

Paní Nováková, rád to udělám, bude-li šance se potkat. Oceňuji způsob, jakým jste zareagovala. Já jsem popisoval svůj pohled na to, co dělají kolem vaší diskuse se starostou spíše ti druzí (diváci) - udělal jsem to bez nároku na jeho 100% soulad s tím, co prožíváte a nemyslel jsem to jako osobní atak, což jste, zdá se, pochopila. Díky :-)

Starosta?

(Béďa, 22. 7. 2010 16:24)

S komentářem pana Karla IV naprosto souhlasím. Ale určitě nemá pravdu.... Vžyť v jednom z předchozích čísel vašeho občasníku, který mám před sebou jste se dušoval, že nemáte žádné ambice stát se v našem městě starostou, natož kandidovat v podzimních komunálních volbách. Jsem zvědav, jak se zachováte a zda dodržíte své slovo. Ale to vy zásadně neděláte a v tom je zásadní rozdíl mezi vámi a lidmi, které jste si vzal na mušku.

Ozvalo se vaše pravé Já!

(Karel IV, 22. 7. 2010 11:25)

Vážený pane
Soudíte lidi podle sebe?Bohužel jen vám jde o jedno-být starostou v Lomnici a tomu podřídíte vše.
Zamette si pred vlastním prahem!!!