Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak jsem se stal – nestal Véčkařem

14. 7. 2010

Jiří Kos


     Politická strana Věci Veřejné od svého založení propaguje myšlenku přímé demokracie a to je úplně nový prvek v dosavadní české politice. Díky tomu patřila mezi ty, o kterých jsem při volbách do Poslanecké sněmovny velice vážně uvažoval, když jsem vybíral politickou stranu, která si zaslouží můj hlas. Navštívil jsem její webovou prezentaci a dokonce se po zaregistrování stal Véčkařem, abych zjistil, co bude dál následovat. Obratem mi přišla SMS s číselným kódem a s upozorněním, že mi pošta doručí dopis s ještě jedním kódem a oba mám potom zadat do přihlašovacího formuláře, aby byla moje registrace úplná. Udělal jsem to a stal se Véčkařem, který se na webu VV dostane do sfér, kam obyčejným internetovým uživatelům není vstup dovolen. Jenže jsem tam nenašel nic převratného. Jedinou výhodou bylo, že jsem mohl hlasovat v jejich internetových referendech, které pravidelně tato strana vyhlašovala při tvoření koaliční smlouvy a při sestavování nové vlády. Také mi pravidelně na mail přicházely zprávy, co se děje v naší nejvyšší politice za účasti VV.
snimek-025.jpg     Hned při prvním hlasováním v jednom referendu, když jsem do kolonky zaškrtl ne, můj počítač najednou zkolaboval. Musel jsem ho vypnout a znovu zapnout. Pak ale hlasování proběhlo v pořádku i s tím mým ne.
     Věci Veřejné mě nezaujaly tím, že jejich předsedou je velice známá celebrita z televizní obrazovky Radek John, ani jejich docela pěkné političky (Kočí, Klasnová, Reedová, Peake), které vydaly v předvolební kampani docela odvážný kalendář. Na této straně se mi líbilo, že má ze všech pravicově orientovaných stran největší sociální cítění. Jsem pro to, aby se dělaly důsledné reformy a šetřilo se, ale ne na té nejslabší sociální vrstvě ve společnosti. Já sám se nacházím v této skupině, hledím spíš doprava, proto se snažím spojit rozumné jednání se základními potřebami člověka.
     I když jsem se stal „na čas“ Véčkařem, pořád mám pochybnosti, jestli jsou Věci Veřejné tou správnou volbou, která vnese do české politiky lepší světlo. Ale podobné pochybnosti mám i o ODS a TOP 09. Nikdy není nic dokonalé, a proto si myslím, že koalice ze tří různých stran, možná přinese víc užitku, než kdyby vládla této zemi jen jedna silná strana. Tak se to děje v zastupitelstvu našeho města a není to vůbec dobré.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář