Jdi na obsah Jdi na menu
 


Fanfára pro Španělsko

14. 7. 2010Jiří Kos


     Všem fandům nejrozšířenější míčové hry po celém světě znovu nastaly obyčejné všední dni  - skončilo totiž MS 2010 v Jižní Africe. I mě bude smutno po obávaných afrických trubkách Vuvuzela. Na tomto mistrovství jsem je slyšel poprvé a asi naposledy, protože je fotbalové federace odsoudily a pro příští léta zakázaly.
     Neubráním se však dojmu, že v rámci končící krize a všemožných úsporných opatření po spain.gifcelém světě se MS v JAR vůbec nemuselo konat. Věštecká chobotnice Paul, která trefila všechny vítěze klíčových zápasů tím, z jaké označené schránky si vzala jídlo, mohla s okamžitou platností určit vítěze. Tomu by pak Mezinárodní fotbalová federace poslala poštou zlaté medaile a bylo by hotovo. Jenomže by diváci přišli nejen o některé moc pěkné góly, to fotbalové napětí, ale i o takové lahůdky ze zákulisí, jako bylo komediantské vystupování argentinského kouče Diega Maradony. Ten sice nepoběží nahý po stadionu, jak slíbil svým fanouškům v případě vítězství na MS, zato můžeme v Evině rouně spatřit světoznámou modelku Larissu Riquelme. Ta totiž médiím vzkázala, že i přes vyřazení fotbalistů Paraguay, poběží přes Asunción nahatá. A viděli jste už někdy Larissu? Je to k čertu moc pěkná ženská a taky velice dobře zpívá, alespoň jsem to zjistil na jejím webu (www.larissariquelme.com). Určitě dívat se na nahou krásku je příjemnější než vidět neoblečeného Maradonu.
     Před finálovým zápasem bylo jasné, že vítězem MS se opět stane mužstvo z Evropy. Zlatou Niké nakonec vyhrál tým Španělska a určitě zaslouženě. Velké ambiciózní týmy jako Anglie, Francie nebo Itálie a taky Argentina nesplnily očekávání a z bojů odešly dřív, než veřejnost i odborníci předpokládali. Zato naši bývalí bratři – Slováci docela překvapili a neměli daleko k tomu, aby se dostali v turnaji ještě dál. Fotbalový svátek, který trval bezmála celý měsíc, skončil a poukazuje na několik skutečností: Evropa je v kopané opravdu silná – vždyť obsadila tři čelní místa – Španělsko, Nizozemí, Německo.  Fotbal je dřina a i v tomto sportu roste násilí a neslušné chování mezi sportovci. A bylo by vhodné do budoucnosti zařadit mezi rozhodčí i videorozhodčího, aby opět nedošlo ke gólovým trapasům, které se staly právě na MS v JAR. 
    

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář