Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dárky nosí Rambo!

9. 12. 2010


   Když máte doma chytré a zvídavé děcko, které ještě nedosáhne na kliku školy, je určitě o zábavu postaráno. Jeho časté otázky na cokoliv dost často vyvolávají úsměv, ale i zděšení, pokud se jedná o něco nezvyklého nebo  intimního. Ale odpovědět se každopádně musí. To by se stal rodič Neználkem a rázem by ztratil svou autoritu. Proto si někdy sami vymýšlíme odpovědi, než vysvětlovat něco, co v jeho věku určitě nepochopí. 
   Před Vánocemi děcko hlavně zajímá, co dostane pod stromeček, a protože neumí psát, na kusdarky.jpg papíru všechny dárky nakreslí. Výkres odnese rodičů, aby ho poslali Ježíškovi nebo Santa Klausovi. Ti pak nad malůvkami dlouho kroutí hlavou a nakonec se stane to, že místo stanu dostane dítě svetr a místo kolečkových bruslí boty na zimu, protože se v obrázku nevyznali.
   Každý máme nebo jsme měli doma zvídavé děcko, které nad každým problémem rozumuje po svém. A tak se nakonec dozvíme, že vánoční dárky nosí Rambo. Ale proč zrovna on? Protože má svaly a hodně jich unese! Dítě okamžitě začne rodičům vysvětlovat, že Ježíšek je vlastně miminko, které nemá sílu přinést pořádné autíčko nebo velkou panenku. A Santa Klaus je zase starý chlap, kterého bolí záda (to ví podle dědy, který na ně neustále silak.jpgnaříká), takže může doručit jenom nějaké ty ponožky nebo mikinu. A to není žádný dárek pro dítě. Proto píše dopis Rambovi a to hlavně díky filmu se Silvestrem Stallonem, který nedávno vidělo.
   Každopádně jsou Vánoce svátky hlavně všech dětí, které se na ně velice těší. Většina z nich věří na Ježíška, jiné zase v Santa Klause a některé v Ramba, který přijede džípem z džungle, kde má továrnu převážně na bojové hračky, a splní všechna přání.

Jiří  Ko s

 

 

BlueBoard.cz