Jdi na obsah Jdi na menu
 


17. 6. 2010

Další případy vandalismu v Lomnici. Je za tím znovuotevřená DELTA?

 

Lomnice nad Lužnicí 13. června 2010
    

Pokud poslední měsíce sledujete změny v Nádražní ulici směrem do Tyršovy a na Náměstí 5. května, tak jste si asi také všimli stejné věci, která zarazila mě. Firma Lavičky CZ umístila do našeho města (předpokládám po schválení radou) několik svých laviček, které jsou uzpůsobeny pro nalepení plakátů. Za pár dnů byla jedna z dvojice laviček na hlavní křižovatce u Jednoty převrácena a následně přemístěna. Potom někdo vylámal část kolostavů u nové prodejny Jednoty. Pak někdo vyvrátil značku u stejné křižovatky. Dnes někdo strhal či alespoň obrátil část poutačů hostujícího cirkusu. Určitě byste mě mohli doplnit - můj seznam není vyčerpávající. Pokračování článku zde.

 

 ObrazekNechci být zaujatý, ale ptám se: Nesouvisí to tak náhodou s obnovením provozu diskotéky Delta? Předtím se totiž v takové pravidelnosti řádění vandalů neobjevovalo. I trasa, po které lze najít dostatek známek něčí destruktivní činnosti, odpovídá cestě z diskotéky domů.

 

  Kladu si otázku, jestli je tak obtížné, aby někdo po skončení programu diskotéky - co třeba najatá bezpečnostní agentura? - dohlédl na rozdivočelé účastníky? Co kdyby se tu ve stejné době objevila hlídka policie, když už se tyto věci dějí pravidelně ze soboty na neděli? Co kdyby provozovatel diskotéky prostě svým zákazníkům naznačil, že budou-li se cestou domů chovat jako hovada, přispějí tak pravděpodobně k omezení a možná i k uzavření podniku? Co vy na to, pane Němče?

 

Mladí lidé mají právo se bavit. Nemají ale právo ničit věci kolem sebe. Příznivci kamerového systému dostávají do ruky další pádný argument pro instalaci sledovacího systému ve městě. Osobně bych radši řešil problematické podniky, které jsou zdrojem nepořádku, než plošně sledoval všechny.

 

Lumír Šarman

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

ISSCB - reakce

(Petr Kučera, petr.kucera@isscb.cz, isscb@seznam.cz, 10. 8. 2010 22:47)

Bezpečnostní služba může zasahovat pouze na pozemku objednavatele. Nic nebrání městu si službu objednat.
S pozdravem
Petr Kučera