Jdi na obsah Jdi na menu
 


19. 6. 2010

 

ObrazekBlíží se komunální volby, a tak se opět přetřásají strany a různá seskupení, aby voličům nabídly co nejpřijatelnější a nejschopnější kandidáty. V Lomnici začala naplno fungovat i ČSSD, ale mě to spíše připomíná velký manévr jednoho tandemu a také výzvu, že volební tahoun Mudr. Roman Bílek vyhraje křeslo starosty Miroslavovi Řepovi. Jsou to nejspíš jenom drby a pravda může být úplně jiná, ale kdo ví…? Pan Zvánovec mi při vstupu do politiky také říkal, že starostu nechce dělat a dělá ho už hezkou řádku let. Co ale na stránkách ČSSD postrádám, jsou další sympatizanti této strany? A pokud tam nějací jsou, tak se skrývají pod tajuplnými názvy.

 

   Na oficiálních stránkách lomnické ČSSD se bojuje nejen proti starostovi a jeho lidem, ale i s panem Šarmanem a také s obyčejnými lidmi, kteří se v jejich okolí pohybují. Trnem v oku se jim stala například sekretářka z úřadu paní Monika Frolíková. Okolo ní se strhla doslova štvanice a já se jí musím zastat – zdravit umí – alespoň mě zdraví a je z toho obecního fraucimoru nejkrásnější a také n ejschopnější.  

 

   S tím, že je na úřadě až příliš zaměstnanců, docela souhlasím a připomíná mi to stav v Otavanu, ve kterém jsem dlouhá léta pracoval. Lidé museli potom odcházet dobrovolně i nedobrovolně, když začaly docházet peníze a hromadily se dluhy. A protože se všude šetří, bude se muset začít šetřit i na radnici. Nová vláda nás k tomu všechny donutí. Ale proč by měla odcházet právě paní Frolíková?!

  

  Ze stránek lomnické ČSSD jsem se také dozvěděl, že pan Šarman přestal důrazně bojovat proti vládnoucí většině v Lomnici a že s nimi snad i sympatizuje. Já si to nemyslím. Bojuje dál, ale s rozmyslem, s nadhledem a používá čestné zbraně. Jako správný nestraník to dělá citlivě, aby nikomu neuškodil.

    

Nakonec jsem tam našel i to obvyklé řečnické klišé -  chceme pomoci lidem otevřít oči. A já si myslím, že se může klidně stát, že lomničtí občané nad kampaní místní ČSSD oči spíše přivřou, protože tvrdá slova se někdy míjejí účinkem. Na druhé straně s některými jejich argumenty souhlasím a jsem rád, že se o nich mluví. Mudr. Bílka si vážím jako skvělého lékaře - bohužel jeho oranžová strana není právě můj šálek kávy.

 

  

Jiří  K o s 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Chce to jen pozorně číst.

(Václav Rameš, 21. 6. 2010 18:14)

Milý Jiří, nic ve zlém, ale kdyby jsi pozorně četl, zjistil bys, že já jsem se podepsal vždy. Nebo se Ti zdá mé jméno tajuplné?

Václav Rameš

Kosi

(Mirek, 20. 6. 2010 18:14)

sám jsi kdysi uváděl, že Tě baví stát jen na straně opozice ať je u moci kde kdo, na Tvůj šálek kávy by z normálních lidí, co nepatří do blázince zašel málo kdo. Děkuj Šarmanovi, že Ti vůbec umožní dávat prostor v jeho médiu, já bych Ti tak přispěl na nemocniční stravu na kopečku v Jihlavě:)