Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co láká turisty v Lomnici?

10. 6. 2010

Blíží se léto. Láká něco turisty do Lomnice nad Lužnicí?

  

Lomnice n. L. 16. 5. 2010

 

I když to tak tyto dny nevypadá, léto se nezadržitelně blíží. Turisté už promazávají řetězy svých kol, vytahují turistické průvodce a plánují, kam vyrazí až na to bude vhodná doba.

 

Jižní Čechy jsou jaksi obecně považovány za krajinou průmyslem nedotčenou, kde je možné trávit čas v přírodě, projíždět se po hrázích rybníků, rybařit nebo prostě odpočívat a občas smáčet své tělo vodou některé vodní nádrže.

 

V posledních letech si většina obcí uvědomila, že získat zájem turistů může znamenat nezanedbatelnou podporu pro místní podnikatele a pro obec jako takovou. Opravené návsi a náměstí, nové cyklostezky, festivaly a kulturní akce všech možných podob a velikostí. Čeho dříve bylo pomálu, toho teď leckdy přebývá. Lidé jsou přesycení a zmlsaní. Je těžké je zaujmout. Chce to jedinečnost, kvalitu, nápad.

  

Jak si v souboji s ostatními obcemi a městy vede naše Lomnice na Lužnicí? Vytipovali jsme několik míst, která podle našeho názoru mohou být pro turisty lákavé, ale možná jsme na mnoho dalších zapomněli. Napíšete nám o nich?