Jdi na obsah Jdi na menu
 


Budou nám vládnout muži

28. 7. 2010


Jiří Kos


   Zjištění, že premiér Petr Nečas sestavil novou vládu jen ze samých mužů, mě moc nepotěšilo. Připadalo mi to stejné jako před několika léty, kdy se stal díky opoziční smlouvě premiérem Miloš Zeman. Ve své vládě také vynechal všechny ženy, včetně oblíbené Petry Buzkové. Navíc to komentoval slovy, že je to vláda sebevrahů, že všichni dávají dobrovolně hlavu do oprátky a rád by toho ty něžné bytosti ušetřil. Mě ale ten jeho bonton připadal víc neslušný než ohleduplný, proto jsem jeho vládě nevěřil.
img_0449.jpg   Ženy v prozatímní Fischerově vládě se osvědčily a v rámci jejich pravomocí si vedli skvěle (Kopicová, Jurásková, Kovářová, Bízková). Politika v okolních státech také upřednostňuje ženy a naši dva nejbližší sousedé je mají dokonce v nejvyšších funkcí - v Německu je kancléřkou Angela Merkelová a na Slovensku premiérkou Iveta Radičová. Ale v Česku budou každopádně vládnout jen muži! Nejspíš se naši politici nechtějí dostat pod pantofel, jako to bývá běžně v manželství. Ale někdy i muž pod pantoflem funguje lépe, než když se rozhoduje sám. Tato vláda, často nazývána vládou rozpočtové odpovědnosti, zapomíná na to, že především ženy – matky mají velkou zodpovědnost ke své rodině a lépe zvládají i šetření. A tak prozíravě předhodili svým poslankyním funkce ve vedení Poslanecké sněmovny, aby jim neúčast ve vládě nevyčítaly.
   Nám voličům pak zbývá čekat, co páni tvorstva dokáží, a jestli se vůbec podaří jejich plánované politické ozdravění.
   Tuto mojí krátkou úvahu o nové vládě bych mohl ukončit slovy mého třídního učitele, kterou často používal na střední průmyslové škole: „Dávám Vám sice za tento výsledek malé bezvýznamné mínus - ale ještě několik podobných mínus a je to za pět!“

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář