Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rozhovor s kavárnicí Pavlou Zvoňárovou mladší

12. 6. 2014

„Naprosto zásadní je pro nás poctivý přístup“

8. června 2014, otázky pokládal Lumír Šarman


Jak se člověk stane z asistenta poslance parlamentu kavárníkem?pz-mensi.jpg

Co na to říct? Život je změna. Loňské předčasné volby mě dostaly do situace, kdy jsem bilancovala uplynulé roky po stránce profesní i osobní. Devět let jsem strávila v Praze a měla jsem pocit nasycenosti. Předešlé období mi dalo to, co mi dát mohlo a bylo na čase se posunout. Měla jsem chuť jít pracovat do zahraničí, ale zároveň jsem měla chuť podniknout něco vlastního, něco, co by bylo moje a kde bych si byla svým vlastním pánem a měla do jisté míry svobodu. Kavárna či malá cukrárna byla již několik let mým snem, od malička jsem zatížená na cokoli sladkého, takže to byla skoro jasná volba. Jen jsem nečekala, že k tomuto snu se dopracuji tak rychle. Ale člověk míní a život mění…

Vaše kavárna V Křesle je v Českých Velenicích. Proč právě tam?

Místo jsme vybíraly podle jednoduchého klíče – zajímavý a velký potenciál zákazníků (především z Rakouska) a nízká cena nájmu za nebytové prostory. To bylo naprosto zásadní. České Velenice jsou velmi zajímavým multikulturním místem (ráda používám tento termín, protože zní poměrně honosně, jinak je to divočina) a vysokou fluktuací lidí – Čechů, Rakušanů i Slováků. Jsem přesvědčená, že si nás tam hosté, kteří vyhledávají kvalitu, časem najdou. A musím zde s potěšením poznamenat, že už pár takových máme.

image--17-.jpegProvoz jste zahájili teprve 17. 4. 2014, jaké byly první týdny?

Celý rozjezd kavárny byl náročný. Úprava nebytového prostoru nás vyčerpala a ze dne na den jsme skočily po hlavě do provozu. Hosté nás navštěvují již od prvního dne, kdy u nich převládala zvědavost. Důležité však je, že se k nám lidé vracejí a jsou spokojení. Uvědomuji si, že toto bude nejdůležitější výzva do budoucna – nepolevovat v kvalitě a lidském přístupu, které se snažíme dennodenně nabízet a předávat!

Proč by k vám měli lidé zajít?

Celý koncept kavárny „V Křesle“ je postaven na rodinné pohodové atmosféře, na vysoké kvalitě nabízených produktů – kávy a desertů - a na individuálním přístupu k zákazníkům. Každý den pečeme dobroty dle rodinných receptur. Naprosto zásadní je pro nás poctivý přístup, tedy žádné náhražky, žádné polotovary, vše je domácí a lahodné – jako u našich babiček. Kavárna je nekuřácká, a protože si pečeme přímo v ní, je i nádherně provoněná čerstvou vůní koláčů a jiných desertů. Prostor je velmi útulný, zařízený starožitným nábytkem a pohodlnými křesly. Našim hostům nabízíme věrnostní program, do budoucna plánujeme rozšiřování sortimentu a další překvapení.

Děkuji za rozhovor a hodně štěstí!

  

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář