Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tipy na filmy – Po zániku Země a Světová válka Z

30. 6. 2013

Lumír Šarman, 30. června 2013

Mám rád dobré sci-fi filmy a také dobré katastrofické filmy. Mám rád Willa Smithe a Brada Pitta. Mám 17-ti letého syna. Když si toto vše složíte dohromady a přidáte pobyt ve vzdáleném slovenském městě a útěk před vedrem do klimatizovaného sálu kina, nepřekvapí vás, že jsem na oba filmy uvedené v titulku tohoto textu zašel. Na druhý společně s mým synem.120px-will_smith_2.jpg
   Po zániku Země je příběh z daleké budoucnosti, kdy lidstvo žije na jiné planetě. Velitel armády(Smith) se po jedné z řídkých návštěv doma setkává s dospívajícím synem a s pomocí své ženy vycítí, že bude dobré věnovat mu více času. Proto ho chce vzít na nedalekou planetu, kde cvičí vojáky. Na cestě přijdou komplikace a tak je připravena scéna pro drama otce a syna v boji proti zmutované původní Zemi za současného vzájemného sbližování.
   800px-brad_pitt_2007.jpgSvětová válka Z ukazuje možný problém lidstva a tím je globálně bleskově rozšířená nákaza, která nevede k umírání, ale k přeměně všech nakažených v nemrtvé (zombie – proto válka „Z“). Viděl jsem upoutávku a ta mě přesvědčila, že nepůjde o žádný béčkový horor a umrlci honícími živé lidi. Brad Pitt tu vystupuje jako expert OSN pověřený hledáním řešení. Děj je nabitý akcí, efekty dokonalé,  o překvapení není nouze, nutí vás to občas k přemýšlení a pokud si nedáte litr koly, nebudete mít problém se soustředit ani ty skoro dvě hodiny, které film trvá.
Doporučuji oba filmy všem velkým i dospívajícím klukům a holkám, které rády sledují to, co se ještě nestalo, ale mohlo by.
 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář