Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tajný svět Waltera Mittyho – tip na film

29. 1. 2014

Lumír Šarman, 14. ledna 2014

Je v každém z nás. V některých víc, v některých méně. Způsobuje, že se na chvíli odpoutáme walter_mitty_a_jeho_tajny_zivot_poster1.jpgod života, jak jej prožíváme, a vydáme se do světa, který nemá hranice – jediným omezením v něm je naše představivost. V každém z nás je kousek Waltera Mittyho.
   Walter je správcem negativů v jednom velkém časopise. Nad jeho profesí se smráká, protože věk klasické fotografie neodvratně míří ke svému konci. Časopis kupuje nový vlastník a vyhlašuje, že už vyjde jenom jedno papírové číslo. Walter má vybrat snímek na poslední titulní stránku. Zároveň s tím řeší W svou osamělost. Zkouší seznamku na Internetu, ale bez většího úspěchu.
   Už od prvních minut filmu divák zažívá výlety s Walterovou představivostí – jsou hravé, spektakulární i vtipné zároveň. Postupně, jak se děj (ten nechci dál prozrazovat) rozvíjí, přechází Walterovo snění postupně v reálné prožívání a závěr je překvapivým vyvrcholením.
   Ten film je pohlazení pro snílky v nás, pro cestovatele, kteří by rádi jeli na druhý konec světa, ale za svůj průměrný plat si to nemohou dovolit. Ale co když si bariéry pro uskutečnění našich snů stavíme sami a reálně třeba ani neexistují?
   Trailer k filmu si můžete pustit tady.
 

 

Miniaplikace