Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pojedeme k moři – film, který stojí za to vidět

14. 5. 2014

Lumír Šarman, 27. dubna 2014

Když se řekne Jiří nebo Jirka Mádl, mnoha lidem se vybaví teenagerovské komedie pm.jpgSnowborďáci a Rafťáci. Nebo taky vážnější Děti noci, Konfident či Collete. Ve všech českobudějovický rodák hrál. V minulém roce absolvent Biskupského gymnázia v Budějovicích a do roku 2003 hráč hokeje tamtéž, napsal scénář a ujal se režie svého prvního filmu, který věnoval své babičce Zdeně a Miloši Formanovi.
   Film Pojedeme k moři není komedie. Je to vyprávění jedenáctiletého kluka, který dostal od rodičů kvalitní fotoaparát Nikon. Na ten začne natáčet příběh o sobě, svém nejlepším kamarádovi Harisi a o své rodině. V podstatě banální příběh dostane v další části napínavou zápletku a ke konci graduje překvapivým závěrem. Po celou dobu je uvěřitelný a místy vás dojme.
Pro nás Jihočechy je zajímavé, že film se točil hlavně v Budějovicích a většinu míst tak známe. Zajímavostí je, že film byl prý natočen na stejný fotoaparát, jaký používá Tomáš, nikoliv na kameru. Pokud budete uvažovat o filmu pro celou rodinu (od 8 let výš), tenhle film doporučuji.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář