Jdi na obsah Jdi na menu
 


Film, který vás uhrane láskou k Zemi

20. 11. 2017

Lumír Šarman, 28. října 2017
Ve čtvrtek 26. října měl premiéru film z produkce BBC „Earth: Den na zázračné planetě“. Já ho viděl o den později na obrovském plátně kina v obchodním Centru Chodov. A aspekt kinozážitku je v případě tohoto dokumentárního filmu velmi podstatný. Zesiluje mnohokrát to, co dokáže navodit televize nebo monitor.
   Asi každý viděl některý z dílů z dokumentární série BBC „Planeta Země“. Teď je možné sledovat její druhou řadu (například na Prima Zoom každou sobotu od 20.00). BBC dokumenty o přírodě dělat umí a dokáže do nich zakomponovat dostatek dramatických, vtipných nebo spektakulárních momentů. Výsledkem je pak zážitek s velkým Z.
   Od doby průmyslové revoluce nás postihla „choroba“ – člověk se zahleděl sám do sebe. Stal se ve svých očích pánem planety, která mu poskytla domov. Za hradbou velkých měst, ve kterých žije většina lidí, ztrácíme dotek s podstatou, souvislosti.

   Pokud jste dospělí, a chcete se nechat příjemně pohladit, Den na zázračné planetě je film pro Vás. Pokud jste rodiče nebo prarodiče a chcete ukázat svým dětem souvislost našeho života s životy ostatních rostlin a tvorů, Den na zázračné planetě je film pro Vás všechny.
   Na Zemi nejsme sami a nejsme páni tvorstva, byť si na to rádi často hrajeme. Máme však obrovskou moc a s tím spojenou odpovědnost za naši planetu. Nezavírejme hlavně před tím druhým oči.

PS: třeboňský Světozor hraje film v pátek 3. 11. od 17.00, budějovický Cinestar každý den.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář