Jdi na obsah Jdi na menu
 


Chcete jen pracovat nebo dělat, co vás baví?

26. 8. 2013

Lumír Šarman, 14. srpna 2013

Před pár dny jsem dočetl knížku, u které si člověk příliš neodpočine. Nejde totiž o krásný penize.jpgpříběh o někom jiném, odehrávajícím se někde jinde a někdy jindy. Od titulní stránky se ke čtenáři stále vrací stejná otázka:  Peníze nebo život?
Blednete občas závistí, když se před vámi někdo rozplývá nad tím, že má práci, která už pro něj vlastně není prací v tradičním slova smyslu, ale povoláním, které ho baví, naplňuje a navíc slušně živí? Pokud už dlouho přemýšlíte, jak vypadnout z věčného koloběhu vydělávání a utrácení, který nemá žádné východisko, kniha Tomáše Hajzlera by mohla být tím pravým společníkem na vaší cestě.
   Hlavní myšlenka knihy je jednoduchá. Každý z nás je šťastnější, když namísto pouhého vydělávání, začne dělat to, co ho baví a na co má talent a ještě k tomu za to dostane zaplaceno, protože to někdo potřebuje. Autor podrobně popisuje historii novodobé práce, dobu, která se radikálně změnila a možné cesty pro každého z nás do budoucna. Je to poučné a inspirativní čtení s mnoha praktickými tipy. Knihu vydalo nakladatelství Peoplecomm a stojí 369 korun.