Jdi na obsah Jdi na menu
 


O zajímavých knihách a filmech

Příspěvky

Nová výborná kniha Michala Viewegha – tip na letní čtení

11. 8. 2018

 

Planeta Česko – tip na rodinný film

23. 5. 2018

Práce bylo za poslední týdny nad hlavu, jaro se někde fláká, tak jsem pozval rodinu do kina. „A nemohli bychom jít na něco jinýho?“, byla reakce nejmladšího z party. „Neboj, bude se ti to líbit“, odvětil jsem a držel jsem nám palce. Reference na ČSFD byly dobré, ale znáte to. Ne vždycky mají ostatní podobný vkus jako vy.

 

Terapie Blaníkem – pozvánka do kina

25. 3. 2018

Většina emocí spojená s prezidentskou volbou už opadla, pozornost médií i jejich čtenářů a diváků se obrátila až na výjimky jinam, přesto ještě může v polovině tuzemského voličstva přetrvávat silný pocit z porážky jí preferovaného kandidáta.

 

Jak žít dlouho a spokojeně?

4. 3. 2018

Otázku v titulku si alespoň podvědomě klademe všichni a každý si na ni po svém i odpovídáme. Do odpovědi se promítají poselství našich rodičů a prarodičů – to, jak jsme byli vychování (a k čemu) – i vše, co jsme následně posbírali v rámci vlastní cesty životem.

 

Bylinky na mém stole – tip na knihu

26. 2. 2018

Rád vařím, ale knižně vydané recepty jsem nikdy nekupoval, protože mám doma po babičce hodně starou kuchařku v salátovém vydání s omšelými listy, ale s poctivými recepty.

 

Film, který vás uhrane láskou k Zemi

20. 11. 2017

Ve čtvrtek 26. října měl premiéru film z produkce BBC „Earth: Den na zázračné planetě“. Já ho viděl o den později na obrovském plátně kina v obchodním Centru Chodov. A aspekt kinozážitku je v případě tohoto dokumentárního filmu velmi podstatný. Zesiluje mnohokrát to, co dokáže navodit televize nebo monitor.
 

 

Lucie Vlasáková – život jako mozaika

28. 10. 2017

 

Nové idoly dětí a mládeže – Youtubeři

15. 10. 2017

Fenomén -  znamená jev; to co se člověku ukazuje, a to bez rozlišení, zda se jedná o skutečnost nebo klam. V empirických vědách je to obecné označení pro pozorovaný jev (věc, událost, proces apod.).
                                                                                        Wikipedie

 

Pár tipů na dobré čtení

3. 2. 2017

Asi nejsilnějším zážitkem byly Divoké labutě od Jung Chang. Román popisuje život tří generací čínských žen a začíná ještě v době, kdy se malým holčičkám lámala chodidla a převazovala plátnem, aby tak budoucí žena získala dokonale křehkou chůzi. Autorka prožila dětství a mládí v Čínské lidové republice...

 

Dalekohled do budoucnosti – tip na knihu

7. 11. 2016

Kam se do roku 2036 posune naše společnost, lékařská věda, starost o životní prostředí? Co budou umět počítače? Jak to bude se sportem? Budeme ještě mluvit česky a bydlet tak, jak bydlíme nyní?

 

1 | 2 | 3 | 4 | 5

následující »